طلبه ی شهید علی بهرامی

بازدیدها: 33

نام پدر :محمد حسن                                                    تاریخ تولد :1/5/ 1346

تاریخ شهادت :22/12/ 1364                          عملیات ومحل شهادت: والفجر8- فاو

حدیث پروازشهید علی بهرامی 01

 

علی در سال 1346 دیده به جهان گشود. کودکی اش در کنار پدری دلسوز و مادری مهربان و متدین که هدف و رسالتشان پرورش و تربیت صحیح فرزندان بود سپری شد. در سایه ی چنین تربیتی بود که جان و دلش پذیرای معارف ناب الهی گشت و پس از آن با گام های استوار قدم در راه تذهیب و تزکیه ی نفس گذاشت.

علی که در سر شور یادگیری معارف وعلوم دینی را داشت پس از گذارندن مراحل مقدماتی تحصیل راهی حوزه ی علمیه شد. وی از همان نوجوانی در کنار تحصیل به تهذیب و خودسازی اهتمام داشت و خلوت شبانه اش را با مناجات وشب زنده داری سپری می نمود.

وی در کنار تربیت روح، جسمش را نیزبا ورزش، ورزیده و توانمند ساخته بود و در رشته های کاراته، کشتی و شنا توانایی هایی داشت.

وجود علی سرشار از صفات نیک اخلاقی هم چون صداقت، غیرت، خوش خلقی ومهربانی بود و جان نستوه و خستگی ناپذیرش هرگز از فعالیت باز نمی ایستاد.

پس از پیروزی انقلاب عضو بسیج شد تا از آن طریق تداوم بخش راه انقلاب باشد.

با شروع جنگ تحمیلی جامه ی رزم بر تن کرد وبا آنکه به دلیل سن کم و جثه ی کوچک رخصت اعزام نمی یافت با زحمت فراوان جواز گرفت و به جولانگاه آلاله های خونین رفت و پس از جان فشانی درعملیات های مختلف و مجروحیت شدید در عملیات بیت المقدس سرانجام در سال 1364 در عملیات فاو به خدا پیوست و ستاره ی درخشانی شد در آسمان هدایت زمینیان.

 

درباره basir

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید