شهيد سید منصور حريرچیان

بازدیدها: 32

نام:سید منصور حريرچیان

نام پدر:                                                                   تاريخ تولد: 18/9/1326

محل شهادت: بمباران ذوب آهن اصفهان                         تاريخ شهادت:  10/6/1366

حدیث پروازشهید منصور حریرچیان 01

وقتي بيست و چهارم آذرماه 1326 چشمانش را به روي دنيا گشود. مهر نهفته در سيمايش که حاکي از مهرباني و خوش‌خلقي بود، به دل و پدر و مادر و اطرافيانش نشست.

محيط خانواده و تربيت صحيح، او را فردي متدين و مردم‌دار رشد داد.

منصور در سن تحصيل مصمم، علم ‌آموزي را آغاز کرد و تا پايان کارداني ادامه داد. آن زمان که ابراهيم زمان بتخانه را ويران کرد، همراهي‌اش نمود و سپس در خط اول جبهه صنعت در ذوب آهن اصفهان،‌ سلاح خودکفايي برداشت و مسؤوليت قسمت فشار قوي را بر عهده گرفت و ضمن کار و تلاش مدرک کارشناسي اين رشته را نيز دريافت کرد.

همسرش مي‌گويد: خوش خلق وخو بودنش براي ما و ديگران نمونه بود و اهل خير و دست و دل بازي‌اش الگو.

انسان فهميده‌اي که حب اهل بيت عليه السلام در درونش ريشه دوانده بود. به نحوي که ماه محرم درب خانه‌اش سياه‌پوش بود و سالي يک بار زيارت حضرت رضا(ع) را بر خود و خانواده واجب مي‌شمرد.

خانواده دوست بود و به همسر و تک فرزندش عشق مي‌ورزيد. دو هفته قبل از شهادت به همسرش گفته بود، در رؤياي صادقه‌اي ديدم در ايام محرم به ملکوت پرواز مي‌کنم. لذا در هفتم محرم و در حالي که روز کاري‌اش نبود و فقط براي خدمت ويژه به ذوب آهن عزيمت نمود، بر اثر بمباران با 24 نفر ديگر از خادمان اين صنعت به شهادت رسيد و در روز تاسوعا به خاک سپرده شد و اين‌گونه مزد اخلاصش را دريافت کرد.

 

 

 

درباره basir

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید