شهید محمد رضا نوروزی

بازدیدها: 70

نام پدر :ابراهیمتاریخ تولد : 1342

تاریخ شهادت : 21/2/1361    عملیات و محل شهادت : بیت المقدس – دارخویینشهید محمد رضا نوروزی

حدیث پرواز

صحیفه ی زندگی محمد رضا در سال 1342 در شهر اصفهان گشوده گشت.

دستان پرمهر مادر و سایه ی کوشای پدر پناهگاه او شد برای رشد و تعالی. پس با رسیدنش به سن تحصیل راهی دبستان سوزن چی شد و علم آموزی را آغاز نمود.

با روشن شدن چراغ خاموشی ناپذیر انقلاب او نیز برای روشن نمودن محیط ظلمانی آن روز همچون شمعی سوختن آغاز نمود و با فریاد استقلال و آزادی در جسم بی جان شهر روحی تازه دمید.

پس با پیروزی انقلاب به عشق پاسداری از آن بیشتر شب ها به نگهبانی می پرداخت و روزها در مسجد فعالیت می کرد تا آنکه سپاه پاسداران شکل گرفت و محمد رضا به جمع یاران امام پیوست.

نور ایمان و اعتقاد قلبیِ محمد رضا، شب هنگام او را بر سر سجاده ی انس می نشاند و روزه ها با روزه داری روحش را تزکیه می کرد.

شجاعت، خوش خلقی و مهربانی از ویژگی های بارز اخلاقی اش بود و کمک به فقرا ومهمان دوستی از صفات روحی اش.

با بلند شدن صدای شوم گام های تجاوز خصم، او که وجودش سرشار از عزت و مردانگی بود و قلبش برای جهاد می تپید،لباس رزم بر تن کرد و راهی جبهه شد .دلاوری ها و توانایی هایش خیلی زود نمایان گشت و به منصب فرماندهی رسید. تا آنکه منطقه ی دارخویین محل معراجش شد و نام او در زمره ی شهدای عملیات بیت المقدس قرار گرفت.

کلام نور

لهذا مى‏ آمدند بعضی اشخاص و به من مى‏گفتند كه شما دعا كنيد كه ما شهيد بشويم. اين صبغه، صبغه دين است، اسلام است. امام خمینی(ره)

درباره basir

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید