شهید اصغر زمانی

بازدیدها: ۶۴

نام پدر :مصیب شهید اصغر زمانی 01تاریخ تولد : ۱۳۴۰

تاریخ شهادت :۵/۷/۱۳۶۰محل شهادت : دارخویین

حدیث پرواز

سال ۱۳۴۰ بود که اصغر با تولدش گرمابخش محفل پرمهر و محبت خانواده شد. تحت تربیت دینی پدر و مادر از کودکی با اصول دین و آیین شریعت آشنا گشت و آداب خوب زیستن را آموخت.

روزگار نامساعد، به او مجال درس خواندن نداد و تنها مدتی کوتاه وجودش روشنگر محفل علم آموزان بود و از آن پس برای یاری پدر وارد عرصه ی کار شد وعهده دار مخارج خانه گشت.

او در تواضع و فروتنی همنشین خاک بود و وجودش در بخشایش همچون رود.

احترامی فراوان برای بزرگ ترها به ویژه پدر خود قائل بود و به مردم به ویژه مستمندان کمک فراوان می کرد.

دل آگاه و بیدار اصغر با دیدن بی عدالتی های حکومت طاغوت ساکت ننشست و قیام را بر قعود برتری داد. پس با شرکت در تظاهرات و پخش اعلامیه و فعالیت های انقلابی حامی امام شد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی چون در سر اندیشه ی حفظ آرمان های انقلاب را داشت در مدرسه ی عشق عضویت یافت وپس از دو سال حضور در سیستان و بلوچستان با شروع جنگ تحمیلی عزم میدان نبرد کرد و پس از رشادت ها و جان فشانی ها در عملیات ثامن ائمه به وصال محبوب رسید وبا خون پاکش سند آزادی میهن را به امضا رساند.

کلام نور

جوانهاى ما که شهید شدند- همه اینها- شهادت را استقبال مى‏کردند؛ این براى قدرت اسلام بود. و از حالا به بعد هم باید این قدرت را حفظ کرد، این ایمان را حفظ کرد تا این وحدت کلمه حفظ بشود، تا پیروز بشویم ان شاء اللَّه. امام خمینی(ره)

درباره basir

همچنین ببینید

شهید سعید کهشان

بازدیدها: ۱۳۷   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : ۱۳۴۵ تاریخ شهادت : ۱۳۶۴                            …

پاسخی بگذارید