شهدا

شهید اکبر اشجع

Views: 138

نام پدر : حسن                                                       تاریخ تولد : ۵/۶/۱۳۳۵

تاریخ شهادت : ۳/۳/۱۳۶۱                                         محل شهادت : ام الرصاص

 

شهید اکبر اشجع

پنجمین روز از ششمین ماه سال ۱۳۳۵ بود که اکبر در خانواده ای زحمتکش و دیندار دیده به جهان گشود.

در حالی که قافله سالار لحظه های سبز کودکی اش آوای پرمهر مادر و نفس های زندگی بخش پدر بود پا به کوچه باغ بندگی نهاد و حدیث زندگی سرداد.

در پی یادگیری الفبای علم، دل و جان را با شوقی وافر همراه آموزگار دانایی ساخت و عزم آن کرد که پله های دانش را بالا رود .اما شرایط دوران و روزهای جنگ و دفاع او را روانه ی هدفی والاتر کرد و اکبر پس از گرفتن مدرک دیپلم دیگر به تحصیل ادامه نداد.

به هنگام قیام مظلومان تاریخ ایران بر له رژیم ظلم شاهنشاهی او هم به جمع حامیان انقلاب پیوست وسهیم در استقلال و آزادی میهن گشت.

آن گاه که شیپور جنگ نواخته شد و جوانمردان برای دفاع از میهن اسلامی راهی میدان کارزار شدنداکبر به عضویت سپاه درآمد و از آن طریق مدافع ایران و انقلاب شد و برای به انجام رساندن رسالت حسینی خود به جبهه شتافت.

دلاوری ها و ایثارگری های او در عملیات ها و مناطق مختلف سبب شد استعدادهایش برای فرماندهان نمایان گردد و به او مسئولیت های مختلف واگذار شود . سرانجام تاریخ ایران نام او را در حالی که معاون فرمانده گردان لشکر ۱۴ امام حسین (ع) بود جزء دلاورمردان عرصه ی شهادت به ثبت رساند و او در منطقه ی ام الرصاص عراق به عروج الهی رسید.

 

 

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا