خانه » شهدا » شهید محمود همدانیان

شهید محمود همدانیان

بازدیدها: ۸۰

نام پدر : حسین                                                          تاریخ تولد : ۴/۶/۱۳۴۵

تاریخ شهادت :۶/۱/۱۳۶۱                                        محل شهادت : جاده ی دزفول- شوش

 شهید محمد همدانیان1حدیث نور

 سال ۱۳۴۵ آن گاه که نقاش گیتی قلم صنع خود بر بوم عالم می فشاند و نقشی از درختان بر فرش سبز زمین می زد دیده به جهان گشود . او در خانواده ای زحمتکش و کارگر رشد یافت و راه و رسم زندگی از والدین خود آموخت.

با وجود علاقه ی زیادش به تحصیل شرایط سخت روزگار، بیش از چهار سال به او مجال درس خواندن نداد و برای آن که کمک حال پدر گردد درس را رها کرد و به کسب روزی حلال پرداخت. استقلال و خودکفایی در زندگی سبب شده بود مردانه در برابر مشکلات بایستد و خم به ابرو نیاورد.

در دوران انقلاب محمود نوجوانی بیش نبود و چشمانش تلاش و همّ مردم کشورش را برای رهایی از زیر یوغ استعمار می دید و شاهد جانفشانی های جوانان میهنش بود.

آن هنگام که دشمن بر خاک وطن تجاوز کرد او به جمع یاران خدا پیوست و با برتن کردن لباس سبز سپاه حامی انقلاب و اسلام گشت، پس ماه ها جانفشانی و ایثارگری کرد تا آن که سرانجام در ششم فروردین ماه سال ۶۱ در جاده ی دزفول – شوش بر اثر اصابت گلوله ی دشمن بعثی به سر جان به جان آفرین تقدیم نمود و پیکر مطهرش در گلستان شهدای اصفهان آرمید.

حتما ببینید

شهید سعید کهشان

بازدیدها: ۱۳۷   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : ۱۳۴۵ تاریخ شهادت : ۱۳۶۴                            …

پاسخی بگذارید