شهدا

شهید والامقام محمدرضا تورجی زاده

Views: 85

  1. [box type=”shadow” ] شهید محمدرضا تورجی زاده نام پدر : حسن تاریخ شهادت : ۵/۲/۱۳۶۶ تاریخ تولد : ۲۹/۴/۱۳۴۳ محل شهادت : بانه ـ کربلای ۱۰ مسئوولیت : فرمانده ی گردان یا زهرا(سلام الله علیها) [/box]

    اگر در عمق چشمانش می رفتی می دیدی که در چه آب های مواجی سفر کرده است.

    ۲۳ سال بیشتر سن نداشت، اما هنگام  رزم بسیار پخته و کارآزموده می جنگید تا جایی که فرمانده ی گردان یا زهرا(سلام الله علیها) شد. انسی دیرینه با بانوی دو عالم داشت. برای او که    می خواند به  پهنای صورت اشک می ریخت . به شهادت هم که رسید بازو و پهلویش میزبان ترکش ها شده بود و بنابر وصیتش بر روی قبرش نام حضرت زهرا(سلام الله علیها) حک شد.

   در سال ۱۳۴۳ به دنیا آمد. از همان کودکی علاقه ی زیادی به اهل بیت(علیهم السلام) و مداحی ایشان داشت.  بزرگ تر که شد مسجد و هیئت تنها مأمن و مأوایش شد.

   با شروع جنگ، ۱۶ ساله بود که به خاطر مخالفت پدر و مادر دو سال بعد عازم جبهه شد. آن جا هم بنای هیئت گردان یا زهرا را گذاشت. هر باری که به خانه می آمد به قول مادر زخمی بود. یک بار هم شیمیایی.

   سرانجام این فرمانده ی دلاور در پنجمین روز از ماه دوم سال ۶۶ در عمیات کربلای ۱۰ در بانه به شهادت رسید و بنا به وصیتش پیکر پاکش از حسینه ی بنی فاطمه ی اصفهان تشییع  و با لباس مقدس سپاه در گلستان شهدای اصفهان در خاک آرمید.

   [box type=”note” ] نظم در امور را سرلوحه ی خود قرار دهید و روز به روز بر معنویت و صفای روح خود بیفزایید. نماز شب را وظیفه ی خود بدانید و در اعمال خود دقت کنید. عزیزانم امام را هم چون خورشید در برگیرید و به دورش بگردید. از مدار خود خارج نشوید که نابودیتان حتمی است و حافظی بر حدود الهی باشید.[/box]

 • نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  همچنین ببینید
  بستن
  دکمه بازگشت به بالا