خانه / شهید والامقام اصغر شفیعی

شهید والامقام اصغر شفیعی

بازدیدها: ۴۵

شهید اصغر شفیعی نام پدر : عباس تاریخ شهادت : ۱۴/۱۰/۶۰ تاریخ تولد : ۱۳۳۹ محل شهادت : گیلان غرب تحصیلات : دیپلم

 تولدش سال ۱۳۳۹ بود و هنگام شهادت تنها ۲۱ بهار از عمر مبارکش گذشته بود. با شهادتش محیط پیرامونش را ازعطر وصال معطر ساخت.

سری پرشور داشت و زبانی آتشین. بی تفاوتی در برابر ظلم و بی عدالتی را بر نمی تافت . برای ریشه کن کردن آن لحظه ای آرام و قرار نداشت.

زمزمه های انقلاب را که شنید کلاس درس را به کلاس سنگر و مبارزه تبدیل کرد و از آن پس بیشتر وقتش صرف شرکت در راهپیمایی ها و تظاهرات و تحصن ها شد. اعلامیه های امام را که برایش در حکم چراغ راه بود خود بر دیده می گذاشت و به دیده ی دیگران می رساند تا هم خود راه را یابد و هم راهگشا باشد.

دوران سربازی اش همزمان با غائله ی ضد انقلاب در کردستان شد. عشق و علاق اش به انقلاب و ایران او را واداشت که به سقز رفته و در آن جا به مبارزه با کومله و دموکرات بپردازد.

علاقه اش به مردم باعث شد در کنار مبارزاتش فعالیت هایی هم در جهت خدمت رسانی به مردم و ساخت و ساز روستاهای کردستان داشته باشد. در اواخر دوران سربازی اش بود که مصرانه درخواست کرد او را به جبهه اعزام کنند. پس از موافقت با اعزامش به جبهه ی گیلانغرب دیگر سر از پا نمی شناخت. برای آخرین بار با مادرش تماسی گرفت و به او تبریک گفت و خداحافظی کرد. ۴ روز از دهمین ماه ،سال ۱۳۶۰ می گذشت که اصغر در پی عملیات در محاصره ی نیروهای مزدور عراقی قرار گرفت و تا آخرین لحظه در پشت تیربار مقاومت کرد تا آنکه در اثر اصابت موشک پیکر بی سر و دستش بر زمین افتاد و پس از ۷ ماه در گلستان شهدای اصفهان آرام گرفت.

 

اگر روحانیت نبود این کشور با این اصالت اصیل اسلامی وجود نداشت.

درباره

حتما ببینید

ویژه برنامه ۱۲ بهمن ورود حضرت امام خمینی با سخنرانی استاد پناهیان

بازدیدها: ۰ همزمان با ایـام شــهادت حضـرت زهــــــراء ( سـلام الله علیـها) مراسم بزرگداشت دهه …

پاسخی بگذارید