شهید والامقام خلیل برهانیان

بازدیدها: ۳۴

شهید خلیل برهانیان نام پدر : عبدالرسول تاریخ شهادت : ۱۹/۱۰/۱۳۵۹ تاریخ تولد : ۲۰/۲/۱۳۳۳ عملیات : حصر آبادان محل شهادت : آبادان

 ستاره ی وجود خلیل بیستم اردیبهشت ماه سال ۱۳۳۳ درخشیدن گرفت. سومین فرزند خانواده بود. کودکی را زیر سایه ی پدری دلسوز و رنجدیده و مادری مهربان و متدین که هدفشان پرورش صحیح فرزندان بود سپری کرد  و در اثر همین تربیت بود که دلش پذیرای معارف الهی گشت و چند سالی بعد استوارانه قدم در راه دفاع از میهن نهاد و با شنیدن فرامین ناخدای انقلاب عاشقانه دعوت او را لبیک گفت و به اجتماع عظیم مردم در راهپیمایی و تظاهرات پیوست و درصدد یاری رساندن به مجروحان انقلاب برآمد. او هم چنان در کنار انجام فعالیت های انقلابی از فراگیری دانش بی بهره نماند و توانست تا گرفتن مدرک دیپلم همراه قافله ی دانش آموزان باشد.

خصلت های زیبایی چون اخلاق خوب، شوخ طبعی، خدمت به دیگران و احترام به بزرگترها و امانت داری از صفات برجسته ی اخلاقی او بود و تعصب فراوانی در رعایت حجاب و حریم ارتباطی زن و مرد داشت. پس از آن که ثمره ی پیروزی انقلاب بر رخت وطن به بار نشست او که دوره ی امدادگری و اورژانس را سپری کرده بود به جبهه شتافت تا یاری رسان مجروحان باشد و سرانجام نوزدهم دی ماه سال ۱۳۵۹ در آبادان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به گردن، شربت شهادت نوشید و به آسمانیان پیوست.

امام خمینی(رحمه الله علیه):

عزیزان من! از فدائی کردن و نثار جان و مال در راه خدا و اسلام و ملت مسلمان نهراسید که این شیوه پیغمبر عظیم الشان و اوصیاء و اولیاء آنان بوده و خون ما رنگین تر از خون شهدای کربلا نیست.

درباره علیرضا

همچنین ببینید

شهید سعید کهشان

بازدیدها: ۱۳۷   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : ۱۳۴۵ تاریخ شهادت : ۱۳۶۴                            …

پاسخی بگذارید