شهید والامقام امیر همتی پور

بازدیدها: 44

شهید حسینعلی همتی پور

شهید امیر همتی پور نام پدر : علی تاریخ شهادت : ۸/۹/۱۳۶۰ تاریخ تولد : ۱۳۳۴ عملیات : طریق القدس محل شهادت : بستان

 امیر سال ۱۳۳۴ قدم به عرصه ی هستی نهاد و در خانواده ای مذهبی رشد و تربیت یافت.

هنگام تحصیل در حالی که دستان کوچکش یاری رسان پدر در امور اقتصادی بود در بزم علم آموزان قدم گذارد و توانست تا گرفتن مدرک دیپلم در این محفل بماند.

زمانی که خمینی کبیر مردی که زمین و زمان وامدار اوست چون سپیده ای بر پیشانی وطن طلوع کرد. امیر هم به دنبال او خواست دیوارهای ظلمت درهم شکند. پس با هجرت به روستاهای اطراف  بصیرت و بینش به ارمغان می برد و در این راه توسط ساواک دستگیر شد و حتی یک بار در تصادفی ساختگی مجروح گشت.

هنوز زمان زیادی از نشستن لبخند آزادی بر لبان وطن نگذشته بود که بانگ جنگ وجودش را بی قرار کرد و امیر که در سر اندیشه ی حفظ آرمان های انقلاب و امام داشت به سپاه پیوست و پس ازطی دوره ی آموزشی راهی کردستان شد و سپس عازم جنوب گشت و سرانجام پس از ۱۸ ماه جانفشانی و دلاوری در عملیات طریق القدس سند حقانیت انقلاب را با خون خویش امضا نمود و به عرش اعلاء پیوست.

امام خمینی(رحمه الله علیه):

چه سعادتمند بودند این شهیدان که دین خود را به اسلام و ملت شریف ایران ادا نموده و به جایگاه مجاهدین و شهدای اسلام شتافتند.

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید