شهید والامقام رضا نوربخش خوزانی

بازدیدها: 40

شهید رضا نوربخش فوزانی نام پدر : مهدی تاریخ شهادت : ۲۳ رمضان ۱۳۶۱ تاریخ تولد : ۵/۱/۱۳۴۳ عملیات : رمضان محل شهادت : شلمچه

 سال ۱۳۴۳ قدم به خطه ی خاکی نهاد و در دامن مهرورز مادر و سایه ی چتر کوشای پدر قد برافراشت.

عطش آموختن را با ورود به حلقه ی دانش آموزان و فراگیری علم در خود فرونشاند و توانست تا سال سوم هنرستان در رشته ی برق مقیم این محفل باشد.

آن گاه که مردی از تبار مردان با صلابت در برابر ظلم و ستم پهلوی قد علم کرد ، رضا علی رغم سن کمش در کنار سایر انقلابیون با شرکت در تظاهرات و پخش نوار و رساله های امام به مقتدای خود اقتدا کرد و در پیروزی انقلاب سهیم شد.

وقتی اهریمن حرمت ایران را شکست و بر طبل تجاوز کوبید او که در دوران شکوفایی و بلوغ بود با دست بردن در شناسنامه ی خود از طریق بسیج پروانه ی حضور در ساحت عشق را دریافت کرد و راهی میدان رزم شد. مشوق اصلی او برای رفتن به جبهه استاد کاراته اش شهید قوچانی بود و به دنبال آن دستور امام برای جهاد.

پس از ماه ها حضور غیرتمندانه درجبهه در ماه میهمانی خدا صدای وصل در گوش جان رضا پیچید و روانه ی آسمان ها شد.

امام خمینی(رحمه الله علیه):

خوشا به حال آنان که با شهادت رفتند، خوشا به حال آنان که در این قافله نور، جان و سر باختند، خوشا به حال آنهایی که این گوهرها را در دامن خود پروراندند. بدا به حال آنهایی که از کنار این معرکه ی بزرگ جنگ و شهادت و امتحان عظیم الهی ساکت و بی تفاوت و یا انتقاد کننده و پرخاشگر گذشتند.

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

یک نظر

  1. خیلی مرد بود شا الله برادر زاده اش محمد نوربخش شهید شود و ما از دستش راحتشیم ایم محمد خیلی چیزه.
    یاحق

دیدگاهتان را بنویسید