خانه » شهدا » شهید والامقام اصغر آدم زاده

شهید والامقام اصغر آدم زاده

بازدیدها: ۳۷

شهید اصغر آدم زاده نام پدر : مهدی تاریخ شهادت : ۹/۸/۱۳۶۱ تاریخ تولد : ۱۰/۹/۱۳۴۶ عملیات : محرم محل شهادت : عین خوش

 دهم آذرماه سال ۱۳۴۶ آن زمان که زمین و زمان در سوگ مولای عالمیان علی(علیه السلام) نشسته بودند، دیده به جهان گشود و در افق نگاه پرمهر مادر زندگی را معنا کرد و با نوای اندرزهای گران بهای پدر قدم در کوچه باغ کودکی نهاد.

با شروع نهضت اسلامی با آن که یازده سال بیشتر نداشت به همراه دایی خود در راهپیمایی ها شرکت می کرد و در مسجد حضوری فعالانه داشت.

او که دلی مهربان و دستانی بخشنده و طبعی بزرگ داشت احترام به پدر و مادر را پیوسته رعایت می کرد و مطیع آن ها بود و علاقه ی زیادی به خواهرانش داشت و هیچ گاه در برابر درخواست  کمک دیگران نه نمی گفت و هر آن چه می توانست به اطرافیان یاری می رساند.

آن گاه که در نگاه وطن دریای اسارت موج می زد و زمینش صبورانه درد جنگ را در خود جای می داد او نیز چون دیگر قلندران پاکباز طریقت راستی و درستی از طریق بسیج  به جبهه اعزام شد و در آنجا حماسه ها آفرید.

سرانجام او که درس آزادگی و شجاعت را از مولایش حسین(علیه السلام) آموخته بود در روز عاشورا در عملیات محرم پیشانی مبارکش مورد اصابت گلوله ی دشمن قرار گرفت و در سجده ای خونین به دیدار ربش شتافت.

امام خمینی(رحمه الله علیه):

امام خمینی(رحمه الله علیه):

شهادت هدیه ای است از جانب خدای تبارک و تعالی برای آن کسانی که لایق هستند و دنبال هر شهادتی باید تصمیم ها قوی تر بشود.

حتما ببینید

شهید سعید کهشان

بازدیدها: ۱۳۷   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : ۱۳۴۵ تاریخ شهادت : ۱۳۶۴                            …

پاسخی بگذارید