شهید والامقام احمدرضا منیری

بازدیدها: 42

شهید احمدرضا منیری نام پدر : عبدالحمید تاریخ شهادت : ۲۸/۷/۱۳۶۱ تاریخ تولد : ۱۳۳۸ عملیات : محرم محل شهادت : دارخویین

 احمدرضا در سال ۱۳۳۸ در خانواده ای مذهبی فصل زندگی اش آغاز گشت. پدر ومادر با تحمل مشقت فراوان در رشد و تربیت مذهبی فرزندان بسیار کوشا بودند و ازهمان کودکی روح پاکش را با محراب و سجاده، نماز و قرآن آشنا نمودند و پس از آن برای کسب دانش او را روانه ی مدرسه کردند.

پس از گرفتن مدرک دیپلم هر چند در آزمون کنکور پذیرفته شد اما خود را در معرض آزمونی بزرگ تر دید و به فعالیت های انقلابی پرداخت.

با شنیدن ندای بت شکن زمان همدوش هموطنانش سلاح شجاعت و غیرت بر دوش گرفت و به مبارزه با طاغوت زمان پرداخت و به دنبال بیرون ساختن ظلمت از میهن برای حفظ دستاوردهای انقلاب وارد سپاه شد.

او که وجودش آیت خوش خلقی و صبر بود هیچ گاه کسی را از خود نمی رنجاند و خود را ملزم به شرکت در مراسم های عبادی هم چون نماز جمعه و دعای کمیل کرده بود.

سرانجام پس از ماه ها دلاوری و از جان گذشتگی در حالی که فرمانده واحد ۱۰۶ گردان امام حسین(علیه السلام) بود در عملیات محرم با اصابت مستقیم توپ به خودروی آنها سر و دستش از پیکر جدا شد و به عرش اعلاء پیوست.

از شما می خواهم که با استواری و پایمردی دنبال رهبر انقلاب حرکت کنید که تنها راه سعادت و پیروزی در این راه است. نماز جمعه را ترک نکنید و هرچه بیشتر صف های جماعت را پرکنید و نمازهایتان را اول وقت بخوانید و در دعای کمیل و توسل و ندبه شرکت کنید و فرج آقا حجه بن الحسن(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را از خدا بخواهید.

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید