شهدا

شهید والامقام کریم حاج صادقی

Views: 39

[box type=”shadow” ]شهید کریم حاج صادقی نام پدر : اکبر تاریخ شهادت : ۳/۲/۱۳۵۹ تاریخ تولد : ۳/۶/۱۳۳۸ عملیات و محل شهادت:ارومیه،درگیری با ضدانقلاب [/box]

 شهریور ماه سال۱۳۳۸ تولد یافت و با زمزمه ی اذان و اقامه ی پدر در گوشش سردر آغوش مهر خداوندی نهاد و در دامن پرمحبت مادر دوران کودکی را سپری کرد. به سن تحصیل که رسید تنها ۶ سالی مقیم محفل دانش آموزان بود و بعد از آن وارد عرصه ی کار شد. حرفه ی مکانیکی را برگزید و در کار خود خبره شد. به هنگام فرا رسیدن زمان سربازی از رفتن به خدمت امتناع ورزید و به پدر گفت:” من برای شاه مزدور خدمت نمی کنم.”

در همهمه ی خروش خشم ملت او نیز همپای دیگر مردم فریاد آتشین خود را بر سرشاه و مزدورانش کشید و با به آتش کشیدن مراکز فساد و پایین آوردن مجسمه ی شاه از میادین شهر نقشی در بیرون راندن ظلمت از وطن ایفا نمود.

هنوز زمان زیادی از پیروزی انقلاب نگذشته بود که با سری تراشیده به خانه آمد و خود را سرباز خمینی(رحمه الله علیه) خواند. پس راهی ارومیه شد و داوطلبانه در درگیری با کومله وارد عملیات شد.

سوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۹ بود که تیری توسط ضدانقلاب به او اصابت کرده و در اثر شدت خونریزی به فیض شهادت دست یافت و در میان وزش باد ملائک به سوی بارگاه الهی  شتافت.

[toggle title=”امام خامنه ای(مدظله العالی): ” state=”open” ]شهدا، علاوه بر مقامات رفیع معنوى – که زبانها و قلمها از توصیف آن و چشم و دلها از مشاهده‏ى آن ناتوانند – مشعلدار پیروزى و آزادى و استقلال ملتند و حق بزرگ آنان بر گردن ملت، بسى عظیم است.[/toggle]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا