شهید والامقام فضل الله آصالح

بازدیدها: 33

شهید فضل الله آصالح نام پدر : حسن تاریخ شهادت : ۱۳۶۱ تاریخ تولد : ۱۳۴۰ عملیات : رمضان

 برگ زرین زندگی اش سال ۱۳۴۰ گشوده شد. ششمین فرزند خانواده بود و ششمین پسر. مادر چشم به راه دختری بود تا انیس و مونسش شود، اما او نیز پسر شد و مادر تسلیم رضای حق نامش را فضل الله نهاد.

از کودکی انیس و یار مادر بود و در همه حال به او محبت می کرد . مادر بارها گفته بود که او جای دختر نداشته ام را برایم پر کرد.

زمانی که روح خدا حدیث بیداری را در گوش دل ها زمزمه کرد او هم درونش شعله های انقلاب افروخته شد و با شرکت در راهپیمایی ها و پخش اعلامیه ، امام را یاری رساند ، پس از پیروزی انقلاب او که از رفتن به سربازی در زمان شاه خائن شانه خالی کرده بود به سربازان گمنام خمینی پیوست و برای حفظ ناموس اسب همت زین کرد و به سوی دشمن تاخت.

خوش خلقی و مهربانی از مشخصه های اخلاقی فضل الله بود و همین مهربانی هایش باعث شد همیشه و همه جا یاری رسان دیگران باشد و به ویژه محبت فراوان به مادر کند.

سرانجام سال ۱۳۶۱ در عملیات رمضان میهمانی خدا برای او دوچندان شد و فضل الهی نصیب فضل الله گشت و در سن بیست و یک سالگی به شهادت رسید و پیکر پاکش برای همیشه میهمان خاک جبهه شد.

امام خامنه ای(مد ظله العالی):

شهید جانش را فروخته و در مقابل آن، بهشت و رضای الهی را گرفته است که بالاترین دستاوردهاست. به شهادت در راه خدا، از این منظر نگاه کنیم. شهادت، مرگ انسانهای زیرک و هوشیار است که نمی گذارند این جان، مفت از دستشان برود و در مقابل، چیزی عایدشان نشود.

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید