شهید والامقام اصغر خرم زاده

بازدیدها: 26

شهید سید اصغر خرم زاده

شهید اصغر خرم زاده نام پدر : سید مهدی تاریخ شهادت : ۱۳۶۰ تاریخ تولد : ۱۳۴۶ محل شهادت : تنگه چزابه

اصغر در سال ۱۳۴۶ پا به عرصه ی هستی نهاد و دل را در باغ پرمحبت مادر و دستان پر سخاوت پدر به بار نشاند و لحظات سبز زیستن را با روشنایی شمع بندگی منور ساخت.

او که علاقه ی زیادی به مجالس اهل بیت(علیهم السلام)  داشت با عضویت در هیئت خردسالان بنی فاطمه شهامت را در روضه ی رضوان حسین(علیه السلام) آموخت و در مکتب عباس(علیه السلام)  مشق مردانگی نوشت.

با ظهور حماسه ساز مردی از تبار نور برای فروریختن بنیان سست حکومت طاغوت اصغر همراه او شد و چون سن کمی داشت به راحتی اعلامیه های امام را در تظاهرات بین مردم پخش  می کرد و یا شب ها به در خانه هایشان می برد و ساواک متوجه فعالیت های او نمی شد.

او که وجودش مأمن نور حق بود با مهر و عطوفت، اطرافیان را میهمان خویش می کرد و با دستان بخشنده اش یاری رسان فقرا و مستمندان بود.

با یغمای مرزهای اسلامی به دست دشمن زبون اصغر که عشق خمینی(رحمه الله علیه) در دل داشت و سودای وطن در سر، در تبار عاشقان بسیجی وارد میدان آتش و خون شد و در سال ۱۳۶۰ در تنگه ی چزابه جام زرین شهادت نوشید و به دیدار رب شتافت.

امام خامنه ای(مد ظله العالی):

اگر مجاهدت فداکارانه جوانان این مرز و بوم که به این شهادتها منتهی شده است نمی بود، همه روزهای این ملت، در زیر چتر سیاه ظلم و تجاوز و دخالت دشمنان اسلام و ایران، به شبهای تار بدل می گشت.

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید