شهدا

شهیدر والامقام محمدرضا فروغی

Views: 30

[box type=”shadow” ]شهید محمدرضا فروغی نام پدر : محمدحسن تاریخ شهادت : ۳۱/۴/۱۳۶۱ تاریخ تولد : ۷/۴/۱۳۴۲ عملیات : رمضان محل شهادت : شلمچه [/box]

 خورشید زندگی محمدرضا در پنجمین روز تابستان سال ۱۳۴۲ طلوع کرد و با حضورش گرمای محبت و صفا را به خانواده هدیه داد. به سن آموختن که رسید مشتاقانه در پی کسب دانش قدم نهاد و توانست در کنار کار مدرک دیپلم خود را بگیرد.

با به پا خیزی مخالفت مردم علیه رژیم شاهنشاهی با دوستان به پخش اعلامیه و نوارهای سخنرانی امام پرداخت و در کنار آن به شناسایی عوامل رژیم و بیرون راندن آن ها از محله ی خود اهتمام ورزید. پس از پیروزی انقلاب به جهاد سازندگی رفت و برای آبادی روستاهای کشورش تلاش فراوان کرد. در اوقات فراغت مأمن امنش مسجد بود و آرام جانش کلام خدا. سرای دل سرشار از محبت پدر و مادر کرده بود و سفره عطوفت و مهربانی برای همگان می گستراند و خود اهتمام زیاد به ساده زیستی داشت.

مدت زیادی از آمدن خمینی کبیر نگذشته بود که جنگ نابرابر ایران و عراق شکل گرفت و او از طریق بسیج مردانه قدم در راه جهاد گذاشت. مسؤولیت اصلی اش تیربارچی بود اما چون در مکانیکی تبحر داشت به هنگام نیاز ماشین های غیمت گرفته شده از عراقی ها را تعمیر می کرد و راه می انداخت.

و سرانجام تیرماه سال ۱۳۶۱ ، شلمچه میعادگاه وصال او شد .

[box type=”note” ] بشر باید مقلد باشد یا مجتهد و وقتی مقلد شد و تسلیم ، روح او آرامش پیدا می کند. اگر انسان تسلیم شد روحش پاک می شود و کسی که تسلیم نشد حتماً تسلیم شیطان می شود و همیشه ناراحت است. [/box]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا