خانه » شهدا » شهید رسول یاسینی

شهید رسول یاسینی

بازدیدها: ۳۷

شهید رسول یاسینی

شهید رسول یاسینی نام پدر : حسن تاریخ شهادت : ۱۳۶۷ تاریخ تولد : ۱۳۴۶ محل شهادت : فکه

غزل زیستن را سال ۱۳۴۶ آغاز کرد در حالی که سر در آغوش مهر مادر داشت و دست نوازش پدر بر سرش بود.
علی رغم علاقه به تحصیل به دلیل نبود شرایط این امکان تحصیل از او گرفته شد و از همان کودکی وارد عرصه ی کار شد. حرفه ی بافندگی را انتخاب کرد و مقید به کسب مال حلال گشت.
در دوران پرشور انقلاب سن چندانی نداشت اما شاهد شور و اشتیاق مردم میهنش برای بیرون راندن ظلم از وطن بود پس او هم ظلم ستیزی با گوشت و خونش آمیخته گشت و در همه حال به دفاع از مظلوم به پا می خاست.
هنوز چند صباحی از نشستن لبخند پیروزی بر لبان وطن نگذشته بود که خاکش در زیر چکمه ی متجاوزان اسیر گشت و او که درد مظلومان چشیده بود برای نجات دین و میهن به عنوان سرباز وظیفه وارد ارتش شده و به جبهه اعزام شد.
سرانجام در آن هنگام که دشمن ضعف و حقارت خود را به استفاده از بمب های شیمیایی به جهانیان نشان داد او نیز قربانی نامردی های دیوانه ی بغداد نشین شد و در خاک فکه به شهادت رسید.

امام خامنه ای(مدظله العالی):

امام خامنه ای(مدظله العالی):

خون شهیدان تضمین کننده استقلال ملت و سربلندی اسلام است. نظام جمهوری اسلامی امروز امانت شهیدان است و همه باید بدانند که مبارزه ی دشمن با جمهوری اسلامی تمام نشده است.

حتما ببینید

شهید سعید کهشان

بازدیدها: ۱۳۷   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : ۱۳۴۵ تاریخ شهادت : ۱۳۶۴                            …

پاسخی بگذارید