شهید والامقام سیدعلی اصغر صمیمی

بازدیدها: 34

شهید سیدعلی اصغر صمیمی نام پدر : محمد تاریخ شهادت : ۱۰/۱۲/۱۳۶۲ تاریخ تولد : ۱۳۴۶ عملیات : خیبر

در سال ۱۳۴۶ پسری از سلاله ی پاک نبی دیده به جهان گشود. نامش راعلی نهادند تا همواره قدم در راه مولا نهد و پیرو شریعت او باشد.
آن گاه که به وادی علم قدم نهاد تنها ۹ سالی همراه علم آموزان بود و پس از آن خود را وقف انقلاب کرد و برای حفظ دستاوردهای آن کوشید.
گشاده رویی و خوش خلقی از ویژگی ها ی بارز اخلاقی سیدعلی بود به طوری که یاد و خاطره ی شیرین او با روح و جان وابستگانش عجین شده و پس از گذشت سال ها هنوز از مهمان دوستی، خوش برخوردی و ارتباط خوبش با دیگران به نیکی یاد می کنند.
با شروع حملات ناجوانمردانه ی دشمن به خاک میهن سیدعلی با روحی سرشار از عشق به وطن و اسلام به جمع بسیجیان پیوست و با دست بردن در شناسنامه ی خود سنش را دو سال بیشتر کرد و تنها مانع اعزامش را مرتفع ساخت و راهی میدان جهاد شد.
و سرانجام در واپسین روزهای سال ۱۳۶۲ در عملیات خیبر جام زرین شهادت نوشید و پیکر پاکش پس از ده سال میهمانی خاک و آفتاب به زادگاهش بازگشت.

امام خمینی(رحمه الله علیه):

عزیزان من! از فدائی کردن و نثار جان و مال در راه خدا و اسلام و ملت مسلمان نهراسید که این شیوه پیغمبر عظیم الشان و اوصیاء و اولیاء آنان بوده و خون ما رنگین تر از خون شهدای کربلا نیست.

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید