شهید مهندس سید محمد شهشهان

بازدیدها: 81

شهید سید محمد شهشهان نام پدر : سید حسین تاریخ شهادت : ۳۰/۱۰/۱۳۶۰ تاریخ تولد : ۱۳۳۶ تحصیلات:فوق لیسانس راه و ساختمان محل شهادت : سوسنگرد

سید محمد فروردین ماه سال ۱۳۳۶ در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود. وضعیت اقتصادی خانواده به گونه ای بود که هر آن چه مورد نیاز رشد و بالندگی فرزندان بود برایشان مهیا می شد.
سید محمد تمام هَمَّش را در راه فراگیری علم و دانش به کار گرفت و موفق به در یافت مدرک فوق لیسانس از دانشگاه تهران شد.
با آنکه همه ی آرزوها و آمالش را در فراگیری علم می دید با شنیدن خبر حمله ی دشمن به کشورش از همه چیز دست شست و در فکر دانشگاهی دیگر و مدرکی بالاتر به سمت جبهه ها شتافت.
هدف و برنامه هایش به کلی تغییر کرد و در این تغییر هدف، سنگینی نگاه اطرافیان، او را از راهش باز نداشت. خیلی ها از روی محبت، خیلی ها هم از دلسوزی خواستند بماند و درسش را ادامه دهد؛ اما راه و مقصد نهایی را خوب یافته بود . به عنوان جهادگر در جهاد سازندگی وارد میدان نبرد شد و بی اعتنا به همه ی حرف ها به سمت هدفش شتافت .
وقتی باز گشت، باز بی اعتنا به همه ی فریادها و شیون ها مدرکش را به سینه چسبانده بود و به آسمان اشاره می کرد.
سرانجام همه ی ما یکسان است. پس چه بهتر که جوان های ما حواس خود را کاملاً جمع کرده، بیدار و آگاه باشند و راه اسلام را پیش گیرند و دو، سه روز زندگی اضافی دنیا را بر سعادت اخروی ترجیح نداده و شهادت را پذیرا باشند.

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

2 نظر

  1. سید محمد شهشهان

    باسلام و تشکر از زحمات شما.فامیل این شهید عزیز شهشهان هستش نه شهشهانی-یاز هم متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید