شهید سیداحمد نقوی

بازدیدها: 42

شهید سیداحمد نقوی نام پدر : سیدمحمد تاریخ شهادت : 3/3/1361 تاریخ تولد : 1344 عملیات : بیت المقدس محل شهادت : خرمشهر

احمد سال 1344 غزل زیستن را خواندن آغاز کرد و در باغ سخاوت پدر و گلستان مهر مادر دوران با طراوت کودکی را پشت سر نهاد.
علاقه ی به تحصیل درونش غلیانی ایجاد کرد تا با شوقی وافر راهی وادی دانش آموزان شود پس ازدریافت دیپلم وارد دانشکده ی کشاورزی شد، اما انجام فریضه ای بالاتر یعنی دفاع و حفظ وطن از چنگال دشمن او را بر آن داشت تا برای بیرون راندن دشمن قامت استوار کند و راهی میدان جهاد شود.
حضور مستمرش در مراسم های مذهبی و هیئت هایی چون بنی فاطمه دلش را جایگاه مهر و محبت اهل بیت به ویژه آموزگار مکتب شهادت حسین(علیه السلام) کرده بود. از ویژگی های اخلاقی اش مهربانی، صله ی رحم، خدمت به دیگران و حیا و نجابت بود. هر مجلسی حضور نمی یافت و با هر کسی معاشرت نمی کرد و اسلام و شریعت معیار کرده هایش بود.
او که دلسپرده ی سخنان امام بود به هنگام فرمان جهادش راهی میدان کارزار شد و پس از ماه ها جان فشانی و ایثارگری، خرمشهر محل شهادت و عروجش شد . با شهادتش راهی روشن برای دوستان گشود و تحولی در زندگی آنان ایجاد کرد تا جایی که در راه اقتدا به او آنان نیز به شهادت رسیدند.
دست از پیروی امام برندارید و قدر و ارزش خود را بدانید و از غیبت و حسد و کبر و دروغ و حب دنیا بپرهیزید و دعای کمیل و نماز جمعه یادتان نرود و تکیه ی شهدا بروید تا ایمانتان زیاد شود.

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید