خانه » شهدا » شهید محمدرضا ابرقویی

شهید محمدرضا ابرقویی

بازدیدها: ۴۳

شهید محمدرضا ابرقویی نام پدر : غلامعلی تاریخ شهادت : ۴/۱۲/۱۳۶۲ تاریخ تولد : ۱/۲/۱۳۴۶ عملیات : خیبر

برگ زرین زندگی اش اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۶ همزمان با ماه عزای حسین گشوده شد. بنابر خوابی که مادر قبل از تولدش دیده بود نامش را محمدرضا نهاد و تمام توان را در جهت تربیت او به کار بست تا وقتی که به سن تحصیل رسید.
با ورود به مدرسه استعدادهای نهفته اش یک به یک آشکار گشت . با شرکت در مسابقات مختلف افتخارات فراوان آفرید. پس از نه سال همنشینی با دانش آموزان عطش و شور درونی برای یادگیری معارف اسلامی او را راهی حوزه کرد . دور از چشم دیگران سه سال در حوزه ی علمیه مسجد سید مشغول تحصیل شد.
محمدرضا زبانش پیوسته معطر به شمیم گل های بوستان وحی الهی بود و دیگران به ویژه مادر را تشویق فراوان به انس با قرآن می کرد. پشتکار و خستگی ناپذیری از صفات اخلاقی اش بود و کمک به دیگران سرلوحه ی اعمالش.
هنگام حمله ی غاصبان کافر بر خاک پاک وطن ،علی رغم سن کم مصرانه دوره های آموزشی را گذراند و در عرصه ی نبرد حضور یافت.
و پس از گذشت ماه ها حضور غیرتمندانه صدای یار در گوش جانش پیچید وبا لبیکی عاشقانه به آسمان پرکشید و جزیره ی مجنون ۱۳ سال میزبان پیکر پاکش بود.

امام خامنه ای

امام خامنه ای

حماسه‌ی ملت ایران در دفاع مقدس، نمایشگر قله‌ی ظرفیتهای انسانی مردم این سرزمین خدائی است. قدرت ایستادگی و شجاعت، قدرت ابتکار و خلاقیّت‌، عمق هوشمندی و فطانت، پیوندهای فکر و عاطفی،‌ صفای باطن و زلال اندیشه‌ی ایرانی، و برتر از همه: ایمان عمیق و عمل‌آفرین و تحول‌ساز این ملت موحّد در جام جهان‌نمای این دوران پرحادثه، نشان داده شد.

حتما ببینید

شهید سعید کهشان

بازدیدها: ۱۳۷   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : ۱۳۴۵ تاریخ شهادت : ۱۳۶۴                            …

پاسخی بگذارید