شهید محمدرضا ابرقویی

بازدیدها: 43

شهید محمدرضا ابرقویی نام پدر : غلامعلی تاریخ شهادت : 4/12/1362 تاریخ تولد : 1/2/1346 عملیات : خیبر

برگ زرین زندگی اش اردیبهشت ماه سال 1346 همزمان با ماه عزای حسین گشوده شد. بنابر خوابی که مادر قبل از تولدش دیده بود نامش را محمدرضا نهاد و تمام توان را در جهت تربیت او به کار بست تا وقتی که به سن تحصیل رسید.
با ورود به مدرسه استعدادهای نهفته اش یک به یک آشکار گشت . با شرکت در مسابقات مختلف افتخارات فراوان آفرید. پس از نه سال همنشینی با دانش آموزان عطش و شور درونی برای یادگیری معارف اسلامی او را راهی حوزه کرد . دور از چشم دیگران سه سال در حوزه ی علمیه مسجد سید مشغول تحصیل شد.
محمدرضا زبانش پیوسته معطر به شمیم گل های بوستان وحی الهی بود و دیگران به ویژه مادر را تشویق فراوان به انس با قرآن می کرد. پشتکار و خستگی ناپذیری از صفات اخلاقی اش بود و کمک به دیگران سرلوحه ی اعمالش.
هنگام حمله ی غاصبان کافر بر خاک پاک وطن ،علی رغم سن کم مصرانه دوره های آموزشی را گذراند و در عرصه ی نبرد حضور یافت.
و پس از گذشت ماه ها حضور غیرتمندانه صدای یار در گوش جانش پیچید وبا لبیکی عاشقانه به آسمان پرکشید و جزیره ی مجنون 13 سال میزبان پیکر پاکش بود.

امام خامنه ای

حماسه‌ی ملت ايران در دفاع مقدس، نمايشگر قله‌ی ظرفيتهای انسانی مردم اين سرزمين خدائی است. قدرت ايستادگی و شجاعت، قدرت ابتكار و خلاقيّت‌، عمق هوشمندی و فطانت، پيوندهای فكر و عاطفی،‌ صفای باطن و زلال انديشه‌ی ايرانی، و برتر از همه: ايمان عميق و عمل‌آفرين و تحول‌ساز اين ملت موحّد در جام جهان‌نمای اين دوران پرحادثه، نشان داده شد.

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید