شهید قدرت الله گرجی مرغ ملکی

بازدیدها: 41

شهید قدرت الله گرجی مرغ ملکی نام پدر : عبدالرضا تاریخ شهادت : 24/4/1361 تاریخ تولد : 20/8/1343 محل شهادت : شلمچه

سال 1343 ستاره ی وجود قدرت الله خانه را درخشان نمود و با نوای گرم پدر و مادری مهربان راه و رسم زندگی آموخت و بندبند جانش با اسلام و فرامینش آشنا شد.
با پشت سرنهادن دوران کودکی در پی یادگیری الفبای دانایی راهی وادی علم آموزان شد و پس از طی کردن دبستان و راهنمایی در رشته ی ریاضی فیزیک به دبیرستان راه یافت. در همان ایام بود که در کنار درس به فعالیت های مذهبی و فرهنگی اهتمام می ورزید و از آن جمله عضویت در هیئت بنی فاطمه و فعالیت در آن بود.
16 ساله بود که غم هجران مادر بر دلش نشست و فضای پر قهقهه ی خانه را ماتمی سرد پوشاند.
مدت زیادی از آمدن خمینی کبیر نگذشته بود که جنگ نابرابر ایران و عراق شکل گرفت و قدرت الله مردانه قدم در راه خدا گذاشت و با عضویت در بسیج راهی میدان رزم شد و پس از سه ماه که خاک مقدس جبهه پذیرای قدوم مبارکش بود، در بیست و چهارم تیرماه سال 1361 کبوتر جانش مقیم کوی یار گشت و پیکر بی جانش تا سیزده سال بعد در خاک شلمچه پنهان و نا پیدا شد.
پیام آخرم به خواهران ایثارگر است که ای خواهرم حجاب تو کوبنده تر از خون سرخ من شهید است تو باید مثل دختر پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) بانوی اسلام باشی که زینت و ارزش زن به حفظ حجاب اوست.

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید