خانه » شهدا » شهید قدرت الله گرجی مرغ ملکی

شهید قدرت الله گرجی مرغ ملکی

بازدیدها: ۴۱

شهید قدرت الله گرجی مرغ ملکی نام پدر : عبدالرضا تاریخ شهادت : ۲۴/۴/۱۳۶۱ تاریخ تولد : ۲۰/۸/۱۳۴۳ محل شهادت : شلمچه

سال ۱۳۴۳ ستاره ی وجود قدرت الله خانه را درخشان نمود و با نوای گرم پدر و مادری مهربان راه و رسم زندگی آموخت و بندبند جانش با اسلام و فرامینش آشنا شد.
با پشت سرنهادن دوران کودکی در پی یادگیری الفبای دانایی راهی وادی علم آموزان شد و پس از طی کردن دبستان و راهنمایی در رشته ی ریاضی فیزیک به دبیرستان راه یافت. در همان ایام بود که در کنار درس به فعالیت های مذهبی و فرهنگی اهتمام می ورزید و از آن جمله عضویت در هیئت بنی فاطمه و فعالیت در آن بود.
۱۶ ساله بود که غم هجران مادر بر دلش نشست و فضای پر قهقهه ی خانه را ماتمی سرد پوشاند.
مدت زیادی از آمدن خمینی کبیر نگذشته بود که جنگ نابرابر ایران و عراق شکل گرفت و قدرت الله مردانه قدم در راه خدا گذاشت و با عضویت در بسیج راهی میدان رزم شد و پس از سه ماه که خاک مقدس جبهه پذیرای قدوم مبارکش بود، در بیست و چهارم تیرماه سال ۱۳۶۱ کبوتر جانش مقیم کوی یار گشت و پیکر بی جانش تا سیزده سال بعد در خاک شلمچه پنهان و نا پیدا شد.
پیام آخرم به خواهران ایثارگر است که ای خواهرم حجاب تو کوبنده تر از خون سرخ من شهید است تو باید مثل دختر پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) بانوی اسلام باشی که زینت و ارزش زن به حفظ حجاب اوست.

حتما ببینید

شهید سعید کهشان

بازدیدها: ۱۳۷   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : ۱۳۴۵ تاریخ شهادت : ۱۳۶۴                            …

پاسخی بگذارید