شهید مهرزاد (مصطفی) سلطانی

بازدیدها: 26

شهید مهرزاد (مصطفی) سلطانی نام پدر : خسرو تاریخ شهادت : 4/10/1365 تاریخ تولد : 2/7/1348 عملیات : کربلای 5 محل شهادت : ام الرصاص

اولین روز از فصل پاییز سال 1348 آن گاه که خزان برگ ریز نگین فیروزه ای ایران زمین را در دستان طلایی خود گرفته بود متولد شد.
با آغاز دوره ی مدرسه به تحصیل علم پرداخت و در کنار آن برای یاری رساندن به پدر بازوان پرتوان خویش را برای کسب روزی حلال به کار بست. از کودکی علاقه ی فراوان به مجالس اهل بیت داشت پس عضو هیئت خردسالان بنی فاطمه گشت و به یاد علمدار کربلا در مجالس سقایی می کرد.
او که وجودش آراسته به صفاتی چون تواضع، شوخ طبعی، مهربانی و خوش خلقی بود در همه حال بزرگان را تکریم، دوستان را احترام و حاجتمندان را اجابت می کرد.
به گاه انقلاب با آن که سن چندانی نداشت شب ها بر روی پشت بام بانگ الله اکبر سرمی داد و روزها همراه مردم می شد تا آن که انقلاب به ثمر رسید و دشمنان کوردل عزم جزم نابودی اش کردند. او که غیرت و مردانگی را از عاشورا آموخته بود با عضویت در بسیج راهی جبهه ها شد. در فتح المبین آرپی جی زن و در کربلای 4 غواص بود تا آن که کربلای 5 او را به آرزوی دیرینه اش رساند و ام الرصاص رنگین به خون مطهرش شد.
خواهرانم حجاب شما کوبنده تر از خون شهیدان است. حجابتان را خوب حفظ کنید و در هرکاری از خدا کمک بخواهید. وصیت من به شما قهرمانان به شما استواران و شما ملت ایران که با ایثارگری هایتان درخت انقلاب را آبیاری کردید این است که در کارهای واجب کوشا باشید چون انقلاب ما از همین هاست که پا برجا مانده است.

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید