شهدا

شهید مهرزاد (مصطفی) سلطانی

Views: 27

[box type=”shadow” ]شهید مهرزاد (مصطفی) سلطانی نام پدر : خسرو تاریخ شهادت : ۴/۱۰/۱۳۶۵ تاریخ تولد : ۲/۷/۱۳۴۸ عملیات : کربلای ۵ محل شهادت : ام الرصاص [/box]
اولین روز از فصل پاییز سال ۱۳۴۸ آن گاه که خزان برگ ریز نگین فیروزه ای ایران زمین را در دستان طلایی خود گرفته بود متولد شد.
با آغاز دوره ی مدرسه به تحصیل علم پرداخت و در کنار آن برای یاری رساندن به پدر بازوان پرتوان خویش را برای کسب روزی حلال به کار بست. از کودکی علاقه ی فراوان به مجالس اهل بیت داشت پس عضو هیئت خردسالان بنی فاطمه گشت و به یاد علمدار کربلا در مجالس سقایی می کرد.
او که وجودش آراسته به صفاتی چون تواضع، شوخ طبعی، مهربانی و خوش خلقی بود در همه حال بزرگان را تکریم، دوستان را احترام و حاجتمندان را اجابت می کرد.
به گاه انقلاب با آن که سن چندانی نداشت شب ها بر روی پشت بام بانگ الله اکبر سرمی داد و روزها همراه مردم می شد تا آن که انقلاب به ثمر رسید و دشمنان کوردل عزم جزم نابودی اش کردند. او که غیرت و مردانگی را از عاشورا آموخته بود با عضویت در بسیج راهی جبهه ها شد. در فتح المبین آرپی جی زن و در کربلای ۴ غواص بود تا آن که کربلای ۵ او را به آرزوی دیرینه اش رساند و ام الرصاص رنگین به خون مطهرش شد.[box type=”note” ] خواهرانم حجاب شما کوبنده تر از خون شهیدان است. حجابتان را خوب حفظ کنید و در هرکاری از خدا کمک بخواهید. وصیت من به شما قهرمانان به شما استواران و شما ملت ایران که با ایثارگری هایتان درخت انقلاب را آبیاری کردید این است که در کارهای واجب کوشا باشید چون انقلاب ما از همین هاست که پا برجا مانده است. [/box]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا