شهید علیرضا نم نبات

بازدیدها: 81

شهید علیرضا نم نبات نام پدر : اصغر تاریخ شهادت :28/5/ 1361 تاریخ تولد : 10/8/1345 محل شهادت : پاسگاه زید عراق

سال 1345 غنچه ی وجود علیرضا با تبسم بر گلشن حیات پذیرای زندگی گردید و در پیچ و خم دنیا راه و رسم خوب زیستن را از پدر و مادر آموخت و قدم در راه بندگی نهاد.
کودکی بیش نبود که به دلیل علاقه ی فراوان به امام حسین(علیه السلام) در هیئت خردسالان بنی فاطمه عضو شد و فعال و مشتاق پیگیر مراسم ها و برنامه های فرهنگی آن بود.
نوجوانی و بلوغش هم زمان با شکوفایی انقلاب بود ، پس او که در همان زمان مشغول علم آموزی هم بود مدرسه را نه فقط محیط درس خواندن که محل روشنگری افکار هم می دانست پس با بحث و جدل با دوستان، شعارنویسی ها و نوشتن انشاهای انقلابی برای بصیرت دادن به دانش آموزان تلاش فراوان نمود و در این بین مورد تهدید مسئولان مدرسه و حتی دستگیری توسط ساواک قرار گرفت.
با پیروزی انقلاب و شروع جنگ ایران و عراق علیرضا راهی میدان رزم شد و پس از چندین ماه ایثارگری با اصابت ترکش بر گردن و بریده شدن رگ هایش تصویری از عاشورا را در کربلای ایران به نمایش گذاشت و چنانچه مادر پیش از تولدش در خواب دیده بود با پیشانی بند یا زهرا(سلام الله علیها) به دیدار مولایش شتافت.
برادران و خواهران عزیزم! نماز شب، نماز امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) ، نماز جماعت، نماز جمعه و دعای کمیل و دعای توسل را یادتان نرود ، که همین نیایش هاست که انسان را به خدا نزدیک تر می کند و انسان نزد خدا مقامی والا پیدا می کند.

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

یک نظر

  1. این را نیز اضافه کنید که مادر این شهید در راه سفر یه کربلا یه دیدار فرزندش شتافت

دیدگاهتان را بنویسید