شهدا

شهید علیرضا نم نبات

Views: 90

[box type=”shadow” ]شهید علیرضا نم نبات نام پدر : اصغر تاریخ شهادت :۲۸/۵/ ۱۳۶۱ تاریخ تولد : ۱۰/۸/۱۳۴۵ محل شهادت : پاسگاه زید عراق [/box]
سال ۱۳۴۵ غنچه ی وجود علیرضا با تبسم بر گلشن حیات پذیرای زندگی گردید و در پیچ و خم دنیا راه و رسم خوب زیستن را از پدر و مادر آموخت و قدم در راه بندگی نهاد.
کودکی بیش نبود که به دلیل علاقه ی فراوان به امام حسین(علیه السلام) در هیئت خردسالان بنی فاطمه عضو شد و فعال و مشتاق پیگیر مراسم ها و برنامه های فرهنگی آن بود.
نوجوانی و بلوغش هم زمان با شکوفایی انقلاب بود ، پس او که در همان زمان مشغول علم آموزی هم بود مدرسه را نه فقط محیط درس خواندن که محل روشنگری افکار هم می دانست پس با بحث و جدل با دوستان، شعارنویسی ها و نوشتن انشاهای انقلابی برای بصیرت دادن به دانش آموزان تلاش فراوان نمود و در این بین مورد تهدید مسئولان مدرسه و حتی دستگیری توسط ساواک قرار گرفت.
با پیروزی انقلاب و شروع جنگ ایران و عراق علیرضا راهی میدان رزم شد و پس از چندین ماه ایثارگری با اصابت ترکش بر گردن و بریده شدن رگ هایش تصویری از عاشورا را در کربلای ایران به نمایش گذاشت و چنانچه مادر پیش از تولدش در خواب دیده بود با پیشانی بند یا زهرا(سلام الله علیها) به دیدار مولایش شتافت.[box type=”note” ] برادران و خواهران عزیزم! نماز شب، نماز امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) ، نماز جماعت، نماز جمعه و دعای کمیل و دعای توسل را یادتان نرود ، که همین نیایش هاست که انسان را به خدا نزدیک تر می کند و انسان نزد خدا مقامی والا پیدا می کند. [/box]

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا