شهدا

شهید علیرضا پیرستانی

Views: 58

[box type=”shadow” ]شهید علیرضا پیرستانی نام پدر : مرتضی تاریخ شهادت : ۲۶/۲/۱۳۶۵ تاریخ تولد : ۷/۱/۱۳۴۲ محل شهادت : فاو [/box]
هفتمین روز از بهار سال ۱۳۴۲ وقتی زمین سر از طلسم خواب بر داشت و جامه ی سبز رویش بر تن کرد علیرضا به زمینیان پیوست. در پی تحصیل که برآمد برآن شد تا از شمع علم پرتویی برگیرد و خانه ی وجودش را بدان نورانی سازد پس همراه قافله ی دانش آموزان شد و تا گرفتن مدرک دیپلم خود همراه قافله ماند.
به هنگام غرش تندر آفتاب بر خانمان سست طاغیان تاریخ ، با شرکت در تظاهرات و فعالیت های انقلابی او نیز سهیم بت شکنی حاکمان ستم شد.
علیرضا سرسپرده ی اهل بیت به ویژه امام حسین(علیه السلام) بود و بدین سبب از فعالان هیئت بنی فاطمه شده و برای برپایی مجالس هیئت بسیار کوشا بود.
زمان زیادی از انتخاب همسفر زندگی اش نگذشته بود که جنگ نابرابر ایران و عراق شکل گرفت و با آن که صاحب دختری دلربا شده بود به سوی کربلای ایران شتافت و همسر و فرزندش را به خدا سپرد.
و سرانجام پس از ۶ سال فعالیت در لجستیک سپاه در جبهه ی فاو با اصابت ترکش خمپاره بر قلب نازنینش شربت شهادت نوشید و میهمان آسمانیان شد.

[toggle title=”امام خامنه ای: ” state=”open” ]امروز در نظام مقدس جمهورى اسلامى که پایگاه اسلام و سرچشمه‏ى عظمت و بالندگى نوین آن است، همه چیز مدیون خون شهیدان عزیز است و همه روز، روز شهدا و ایثارگران است.[/toggle]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا