شهید علیرضا پیرستانی

بازدیدها: 55

شهید علیرضا پیرستانی نام پدر : مرتضی تاریخ شهادت : 26/2/1365 تاریخ تولد : 7/1/1342 محل شهادت : فاو

هفتمین روز از بهار سال 1342 وقتی زمین سر از طلسم خواب بر داشت و جامه ی سبز رویش بر تن کرد علیرضا به زمینیان پیوست. در پی تحصیل که برآمد برآن شد تا از شمع علم پرتویی برگیرد و خانه ی وجودش را بدان نورانی سازد پس همراه قافله ی دانش آموزان شد و تا گرفتن مدرک دیپلم خود همراه قافله ماند.
به هنگام غرش تندر آفتاب بر خانمان سست طاغیان تاریخ ، با شرکت در تظاهرات و فعالیت های انقلابی او نیز سهیم بت شکنی حاکمان ستم شد.
علیرضا سرسپرده ی اهل بیت به ویژه امام حسین(علیه السلام) بود و بدین سبب از فعالان هیئت بنی فاطمه شده و برای برپایی مجالس هیئت بسیار کوشا بود.
زمان زیادی از انتخاب همسفر زندگی اش نگذشته بود که جنگ نابرابر ایران و عراق شکل گرفت و با آن که صاحب دختری دلربا شده بود به سوی کربلای ایران شتافت و همسر و فرزندش را به خدا سپرد.
و سرانجام پس از 6 سال فعالیت در لجستیک سپاه در جبهه ی فاو با اصابت ترکش خمپاره بر قلب نازنینش شربت شهادت نوشید و میهمان آسمانیان شد.

امام خامنه ای:

امروز در نظام مقدس جمهورى اسلامى كه پايگاه اسلام و سرچشمه‏ى عظمت و بالندگى نوين آن است، همه چيز مديون خون شهيدان عزيز است و همه روز، روز شهدا و ايثارگران است.

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید