خانه » شهدا » شهید محسن خرمیان

شهید محسن خرمیان

بازدیدها: ۴۳

شهید محسن خرمیان نام پدر : محمدعلی تاریخ شهادت : ۳/۸/۱۳۶۲ تاریخ تولد :۱/۹/ ۱۳۴۴ محل شهادت : مریوان

ستاره ی وجود محسن در سال ۱۳۴۴ در شهر اصفهان طلوع کرد.
از کودکی در محیطی رشد یافت که مزین به فرامین اسلام بود، پس او با عمل به آنها ، خود را در زمره ی خوبان قرار داد. در نوجوانی عضو هیئت خردسالان بنی فاطمه گشت و در مراسم ها مذهبی مشتاقانه شرکت می کرد.
محسن دلی مهربان، دستانی بخشنده و طبعی بزرگوار داشت. احترام زیادی برای والدین قائل بود و اوقات خالی از کارش را بیشتر در مسجد می گذراند. نماز را در اول وقت و با خضوع فراوان می خواند و اطاعت و عشقش به امام خمینی و ولایت فقیه مثال زدنی بود.
آن گاه که صدای شوم گام های تجاوز دشمن، لرزه بر قامت وطن افکند او با وجودی سرشار از غیرت و مردانگی به عضویت بسیج درآمد و از آن طریق داوطلبانه راهی جبهه شد.
مدت زیادی از پوشیدن لباس رزمش نگذشته بود که در آبان ماه سال ۱۳۶۲ در اثر اصابت خمپاره ای بر شکم، غرق در خون بر خاک مریوان افتاد و دشمن ناجوانمرد با شلیک گلوله ای بر سر نازنینش در حالی که تنها ۱۸ سال داشت او را به شهادت رساند.
سلام بر پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه معصومین(علیهم السلام) و رهبر کبیر انقلاب. بر شماست به جنگ علیه باطل بروید و اعمال و اخلاق نیک داشته و به حمایت از مستضعفین و مظلومان به پا خیزید. بر شماست درس خواندن و انجام کارهای نیک و نماز اول وقت و دعا برای سلامتی و ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف).

حتما ببینید

شهید سعید کهشان

بازدیدها: ۱۳۷   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : ۱۳۴۵ تاریخ شهادت : ۱۳۶۴                            …

پاسخی بگذارید