خانه » شهدا » شهید اصغر کرباسی زاده

شهید اصغر کرباسی زاده

بازدیدها: ۴۰

  • نام پدر :
  • تاریخ شهادت :
  • تاریخ تولد :
  • محل شهادت :
محمدرضا
۱۰/۷/۱۳۵۹
۲۶/۴/۱۳۲۰

اصغر کرباسی زاده، شیر مردی ۴۰ ساله، صاحب ۳ فرزند پسر و دارای پرونده ای درخشان از فعالیت های انقلابی و فرهنگی.
متولد سال ۱۳۲۰ بود. شجاعت و ظلم ستیزی اش در زمان انقلاب او را به خیابان ها کشاند و در برابر شاه و حامیانش قرار داد تا جایی که بعد ازپیروزی انقلاب و تسخیر مراکز ساواک نام ایشان در لیست افرادی بود که برنامه ی ترورشان ریخته شده بود. اصغر تنی ورزیده داشت و برنامه های ورزشی اش از کارهای اصلی روزانه اش بود. در شنا و تیراندازی تبحر زیادی داشت و به دیگران آموزش می داد.
همواره لوح دلش آکنده از کلام قرآن و پیشانی اش انیس سجاده ی نور بود. در دل غم محرومان داشت و در عمل یاری رسان آنان بود. به همگان به ویژه پدر و مادر احترام می گذاشت و غمخوار آنان بود. دو روز بیشتر از شروع حملات ناجوانمردانه ی عراق به خاک وطن نگذشته بود که او عزم جهاد نمود و راهی جنوب شد.
دوره ی آموزش های نظامی را در طی ۴ روز به طور فشرده سپری کرد و راهی خط شد. همزمان با قدم گذاشتن بر خاک مقدس جبهه منطقه ی موسیان را با خون پاکش گلباران کرد و پس از چهار روز پیکرمطهرش از زیر آتش دشمن به عقب برگردانده و به اصفهان منتقل شد.

امام خمینی (ره)

امام خمینی (ره)

ما از خدا هستیم همه، همه عالم از خداست، جلوه خداست و همه عالم به سوی او برخواهد گشت، پس چه بهتر که برگشتن اختیاری باشد و انتخابی و انسان انتخاب کند، شهادت را در راه خدا و انسان اختیار کند موت را برای خدا و شهادت را برای اسلام..

حتما ببینید

شهید سعید کهشان

بازدیدها: ۱۳۷   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : ۱۳۴۵ تاریخ شهادت : ۱۳۶۴                            …

پاسخی بگذارید