شهید اصغر کرباسی زاده

بازدیدها: 40

  • نام پدر :
  • تاریخ شهادت :
  • تاریخ تولد :
  • محل شهادت :
محمدرضا
10/7/1359
26/4/1320

اصغر کرباسی زاده، شیر مردی 40 ساله، صاحب 3 فرزند پسر و دارای پرونده ای درخشان از فعالیت های انقلابی و فرهنگی.
متولد سال 1320 بود. شجاعت و ظلم ستیزی اش در زمان انقلاب او را به خیابان ها کشاند و در برابر شاه و حامیانش قرار داد تا جایی که بعد ازپیروزی انقلاب و تسخیر مراکز ساواک نام ایشان در لیست افرادی بود که برنامه ی ترورشان ریخته شده بود. اصغر تنی ورزیده داشت و برنامه های ورزشی اش از کارهای اصلی روزانه اش بود. در شنا و تیراندازی تبحر زیادی داشت و به دیگران آموزش می داد.
همواره لوح دلش آکنده از کلام قرآن و پیشانی اش انیس سجاده ی نور بود. در دل غم محرومان داشت و در عمل یاری رسان آنان بود. به همگان به ویژه پدر و مادر احترام می گذاشت و غمخوار آنان بود. دو روز بیشتر از شروع حملات ناجوانمردانه ی عراق به خاک وطن نگذشته بود که او عزم جهاد نمود و راهی جنوب شد.
دوره ی آموزش های نظامی را در طی 4 روز به طور فشرده سپری کرد و راهی خط شد. همزمان با قدم گذاشتن بر خاک مقدس جبهه منطقه ی موسیان را با خون پاکش گلباران کرد و پس از چهار روز پیکرمطهرش از زیر آتش دشمن به عقب برگردانده و به اصفهان منتقل شد.

امام خمینی (ره)

ما از خدا هستیم همه، همه عالم از خداست، جلوه خداست و همه عالم به سوی او برخواهد گشت، پس چه بهتر که برگشتن اختیاری باشد و انتخابی و انسان انتخاب کند، شهادت را در راه خدا و انسان اختیار کند موت را برای خدا و شهادت را برای اسلام..

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید