خانه » شهدا » شهید محمدعلی رئوفی منش

شهید محمدعلی رئوفی منش

بازدیدها: ۲۶

شهید-محمد-علی-رئوفی-منش-01-225x300

شهید محمدعلی رئوفی منش نام پدر : حسین تاریخ شهادت : ۱۳۶۴ تاریخ تولد : ۱۳۳۷ عملیات : والفجر ۸
وجود پاک محمدعلی سال ۱۳۳۷ در اصفهان بر هستی سلام نمود. در جمع خانواده، دل به دست راهبران زندگی سپرد و در زیر سایه ی تربیت آن ها با آموزه های دینی و طریقه ی خوب زیستن آشنا گردید. دوران کودکی اش که سپری شد در پی کسب دانش وجود خود به آموزگار دانایی سپرد و پس از گرفتن مدرک دیپلم برای یادگیری معارف اسلامی راهی حوزه ی علمیه شد.
هنگام بلند شدن فریاد استقلال مردم میهنش همراه با آنان برای بیرون راندن بیگانگان و مزدوران آن ها به پا خاست راهی تهران شد و به همراه دایی خود فعالیت های انقلابی اش را در دانشگاه شریف متمرکز کرد. پس از به ثمر نشستن نهال انقلاب به مجاهدان و مبارزان پیوست و با رفتن به روستاهای محروم در جهت سازندگی کوشید. با بلند شدن زمزمه ی حمله ی غاصبان به خاک وطن لباس مقدس سپاه بر تن کرد و راهی میدان جنگ شد.
۲۶ ساله بود که همسفر جاده ی زندگی اش را برگزید و برای شروعی نورانی راهی قم شد صیغه ی پیوندشان را آیه الله بهاء الدینی خواند. یک سال نگذشت که دخترش دیده به جهان گشود و او برای دیدنش به اصفهان آمد ، پس از ده روز دوباره راهی جبهه شد و آن دیدار، دیدار آخرش بود. محمدعلی در عملیات والفجر ۸ جام شهادت نوشید و به دیدار ربش شتافت.

امام خمینی (ره)

امام خمینی (ره)

شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است..

حتما ببینید

شهید سعید کهشان

بازدیدها: ۱۳۷   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : ۱۳۴۵ تاریخ شهادت : ۱۳۶۴                            …

پاسخی بگذارید