خانه / شهید مصطفی دشتیان

شهید مصطفی دشتیان

بازدیدها: ۳۲

شهید مصطفی دشتیان نام پدر : محمد تاریخ شهادت:۱۱/۱۲/۱۳۶۲ تاریخ تولد: ۳۰/۶/۱۳۴۴ محل شهادت:جزیره مجنون

طلوع طلاییه دیگر طلایی نخواهد شد و سه راهی شهادتش برای همیشه داغدار شهادت توست و خاک پاکش هم چنان تابوت پیکرت و هوایش هنوز آکنده از ندای یا زهرایت.
ای بی مزار! ای که نامت تا ابد در طلاییه در اهتزاز خواهد ماند، به من بگو چه رازی میان تو و مادرت زهرا(سلام الله علیها) که با یادش می زیستی و به نامش نفس می کشیدی و مشتاقانه پهلو سپر تیر کردی و خونت جاری شد وملائک از تو به شگفت آمدند و تو بی قبر ماندی و بی نشان.
روزه بودی در هنگام شهادتت و می گفتند زیاد روزه می گرفتی. از میان خاطرات رفیقانت خیلی چیزها نصیبم شد. از اخلاق و تواضعت در برابر مردم گرفته تا اخلاص و خلوصت در برابر خدا. از نماز شب خواندن ها و به دل کوه زدن هایت برای مناجات با خدا.
و خادم مسجد بودنت که هنوز یادآور خاطراتت است. صبح ها زودتر از همه به مسجد می رفتی و درش را به سوی مردم می گشودی و شب ها دور از چشم همه به نظافت آن همت می گماردی. هنوز مسجد محل، صدای اذانت را در مناره ها به یادگار دارد و تصویر زیبایت بر کاشی هایش نگاشته شده است و یادت که هیچ گاه از دل بیرون نمی رود.

همیشه سعی کنید جاذبه ی ما بیشتر از دافعه ی ما باشد. به قول شهید بهشتی جاذبه در حد امکان و دافعه در حد ضرورت. اختلاف سلیقه ها باعث جدایی شما نگردد و همیشه سعی کنید در کارهای خود پیرو ولایت فقیه باشید.

درباره

حتما ببینید

ویژه برنامه ۱۲ بهمن ورود حضرت امام خمینی با سخنرانی استاد پناهیان

بازدیدها: ۰ همزمان با ایـام شــهادت حضـرت زهــــــراء ( سـلام الله علیـها) مراسم بزرگداشت دهه …

پاسخی بگذارید