آخرین اخباراخبارهیئت

موکب سلامت حسینیه بنی فاطمه جهادی در حال فعالت است

Views: 1

هیئت‌های مذهبی اصفهان، همچون هیئت بنی فاطمه خیابان ابن سینا در کنار سایر هیئات مذهبی با همراهی گروه‌های جهادی بسیج، ضدعفونی و گندزدایی از خیابان‌ها و محلات اصفهان را آغاز کردند که این روزها با جدیت و پشتکار بیشتری در حال انجام است. همچنین تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده و لباس‌های مخصوص بیمارستانی نیز در دستور کار گروه‌های جهادی و هیئات مذهبی قرار دارد.

مسئول گروه جهادی هیئت بنی فاطمه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به فعالیت‌های این هیئت در راستای ریشه‌کنی ویروس کرونا اظهار داشت: از روزهای نخست شیوع این ویروس در سطح شهر اصفهان با همفکری و همکاری اعضای هیئت، نظرات مختلف را درباره راهکار جلوگیری از گسترش این ویروس جویا شدیم و پس از آن در نشستی فعالیت‌های مقتضی در این راستا مشخص
جواد ابوطالبی تصریح کرد: در گام نخست محل‌هایی برای شست‌وشوی دست‌ها در سطح خیابان این سینا اصفهان تعبیه شد و پس از آن، موکب سلامت به یاد شهدای هیئت بنی فاطمه در محل حسینیه برپا شد. در گام بعدی ضدعفونی مراکز و اماکن عمومی در دستور کار قرار گرفت و همچنین خودورهای عبوری در خیابان ابن سینا نیز ضد عفونی می‌شوند.

وی تصریح کرد: حمایت از کسبه‌ای که با شیوع ویروس کرونا در کسب و کار آن‌ها خلل ایجاد شده بود از دیگر اقدامات گروه جهادی هیئت بنی فاطمه اصفهان بود که با در نظر گرفتن بسته‌های حمایتی برای این عزیزان انجام گرفت. همچنین ۱۰ هزار ژل ضدعفونی کننده دست نیز در این راستا تهیه و توزیع شد.

مسئول گروه جهادی هیئت بنی فاطمه استان اصفهان به توزیع و تولید ماسک توسط این هیئت نیز اشاره و بیان کرد: در روزهای نخست نزدیک به ۴ هزار ماسک توسط خواهران عضو هیئت دوخته شد اما با توجه به نیاز بالای شهروندان و مراکز بهداشتی، در ۳ روز گذشته اقدام به تهیه ماسک به صورت متمرکز در محل حسینیه بنی‌فاطمه با کمک طلاب و جوانان بسیجی کرده‌ایم که در روز نخست ۷ هزار ماسک تولید کردیم که این تعداد با توجه به افزایش ظرفیت گروه، به بالای ۲۰ هزار ماسک در طول روز می‌رسد.

ابوطالبی در پایان گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: هرچیزی که کمک کند به سلامت جامعه و عدم شیوع این بیماری، یک حسنه است؛ این جوانان پای کار آمده تا ان‌شالله ویروس منحوس کرونا از جامعه رخت ببندند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا