شهید محسن شریفی

بازدیدها: 79

شهید محسن شریفی 01

شهید محسن شریفی نام پدر : علی تاریخ تولد : 5/1/1343 تاریخ شهادت : 1/2/1366 عملیات شهادت : کربلای 10

پنج روز ازآغاز سال 1343 می گذشت که محسن با تولدش طراوت و نشاط بهاران را برای خانوده ی خود دو چندان کرد. او که خیر و برکت به همراه خود آورده بود در دامان پرمهر پدر و مادر پرورش یافت و با آداب شریعت آشنا گشت.
برای آشنایی با علم و معرفت پا به مکتب دانش نهاد و تا گرفتن مدرک دیپلم در رشته ی اقتصاد اجتماعی پیش رفت.
کبوتر دلش در حریم ملکوتی نماز و روزه آرام می گرفت و روح و جانش را با شرکت در مراسم عزاداری سالار شهیدان صفا می بخشید. درهر حال یاری کننده ی دیگران بود و با دلجویی از خویشان سنگ صبور آنان می شد. وی پسری متین و مهربان بود که سفره ی محبتش را برای همگان می گستراند و با حساسیت فراوان حلال و حرام الهی را رعایت می کرد و نسبت به استفاده از بیت المال دقیق و سختگیر بود.
آن گاه که قاصد استقلال و آزادی نوید دهنده ی پیروزی حق بر باطل شد و مردم را به میدان جنبش فراخواند او هم ساکت ننشست و به جمع انقلابیون پیوست .
زمان زیادی از جشن پیروزی نگذشته بود که حمله ی ناجوانمردانه ی غاصبانِ وطن غم را در دل مردم نشاند و محسن برای یاری دین و انقلاب راهی جبهه شد.تا آنکه در اردیبهشت ماه سال 66 با شرکت در عملیات کربلای 10 شهد شهادت نوشید و به حق پیوست.

وصیت نامه شهید محسن شریفی

اى برادران واى خواهران حزب الهى! وصيت وسفارش من به شما اين است كه به دستورات اسلام وقرآن عمل كنيد ، نماز بخوانيد ، روزه بگيريد ، دورو نباشيد ، پشت سر هم بدگويى نكنيد. نكند خداى ناكرده قدمى از امام جلوتر بگذاريد ، نكند خداى ناكرده روحانيت را تنها بگذاريد ، كه اگر روحانيت تنها ماند اسلام شكست خواهد خورد . چرا كه همين روحانيون بودند كه اسلام را زنده نگه داشته اند مساجد را خالى نكنيد ، به سخنان امام امت گوش فرا دهيد وبدانها عمل كنيد ، نمازهاى جماعت را ونمازهاى جمعه را هر چه با شكوهتر بر پا داريد دست اتحاد به يكديگر دهيد كه دشمن از همين اتحاد ها وهمين جماعت ها است كه شكست مى خورد ، جلو محتكران وگرانفروشان كه خون مردم را مي مكند را بگيريد .

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

یک نظر

  1. محسن شریفی

    بسیارآموزنده بود.

دیدگاهتان را بنویسید