شهید جواد شفیعی پور

بازدیدها: ۲۶

شهید جواد شفیعی 01

شهید جواد شفیعی پور نام پدر : اصغر تاریخ شهادت : ۲۱/۳/۱۳۶۰ تاریخ تولد : ۱۳۴۲ عملیات : فرمانده ی کل قوا محل شهادت : دارخویین

روزی از روزهای خوب خدا در سال ۱۳۴۲، خداوند غنچه ی وجود پسری زیبا را در خانواده ی متدین شفیعی پور رویاند. پدر نامش را جواد نهاد و از همان کودکی او را با فرامین اسلام آشنا نمود. در آن زمان که همت به آموختن علم کرد، نه سالی وجودش روشنگر بزم دانش آموزان بود و پس از آن برای یاری رساندن پدر در امور اقتصادی حرفه ی نجاری را برگزید و وارد عرصه ی کار شد.
دوران خوش جوانی اش همزمان بود با زمزمه ی حدیث بیداری مردم در خزان غمزده ی طاغوت و او همراه و در کنار مردم به یاری انقلاب شتافت.
وجود جواد آیینه ی ادب، شجاعت، مهربانی و خوش خلقی بود. او احترام به والدین و خدمت به فقرا در خفا و پنهانی را سرلوحه ی اعمال خودش قرار داده بود و همیشه پیش قدم در سلام بود.
آن هنگام که وطن سر در اندوهی بزرگ از حمله ی خصم فرو برده بود خواست تا با رفتن به خدمت سربازی به جبهه اعزام گردد اما کم بودن سنش مانع شد و او از طریق بسیج راهی میدان رزم شد و در زمان هایی که به مرخصی می آمد آن قدر زیبا و جذاب از صحنه های جبهه تعریف می کرد که مشوق دیگران برای اعزام می شد.
سرانجام در خرداد ماه سال ۱۳۶۰ ترکش خمپاره ای بهانه ی وصل او به خدا شد و آسمانی گشت.

من از ملت قهرمان ایران خواستارم با هوشیاری خود توطئه های این عناصر را نقش برآب کرده و همواره گوش به فرمان رهبر کبیر انقلاب امام خمینی باشند و قانون اسلامی را که خونبهای صدها هزار شهید و صدها هزار معلول است تحت ولایت فقیه پاسداری کنند.

درباره علیرضا

همچنین ببینید

شهید سعید کهشان

بازدیدها: ۱۳۷   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : ۱۳۴۵ تاریخ شهادت : ۱۳۶۴                            …

پاسخی بگذارید