شهید مهدی آذین

بازدیدها: 48

شهید مهدی آذین نام پدر : جعفر تاریخ شهادت : 1/4/1361 تاریخ تولد : 1344 عملیات : رمضان

مهدی غزل زیستن در سال 1344 خواندن آغاز کرد و در حالی که سر در آغوش محبت مادر داشت و در زیر سایه ی کوشای پدر بود رشد کرد و بالید.
در پی یادگیری الفبای دانش به مکتب علم آموزان قدم نهاد و با گرفتن مدرک دیپلم از خوان دانش توشه ای برگرفت.
هم زمان با روشن شدن آتش خاموشی ناپذیر انقلاب او نیز برای روشن نمودن محیط ظلمانی آن روز، همچون چراغی فروزان درخشید و با فریاد استقلال و آزادی در جسم بی جان شهر روحی دوباره دمید.
اخلاق مهدی آراسته به صفاتی هم چون صبر، خوش خلقی، خدمت به مردم و احترام به دیگران بود. او علاقه ی فراوان به اهل بیت(علیهم السلام) داشت. و از همین رو بیشتر وقتش را صرف شرکت در مراسم روضه خوانی و دسته های عزاداری می کرد.مهدی نه تنها به تعالی روح که به پرورش جسم هم اهمیت می داد و ورزش به ویژه فوتبال می کرد.
با تاختن وحشیانه ی کافران بر خاک وطن وی از طریق بسیج عازم میدان نبرد شد و سرانجام در تیرماه سال 1361 به فیض شهادت رسید و پیکر مطهرش پس از هجده سال غربت نشینی به زادگاهش بازگشت.

امام خامنه ای

پرچم عروج انسان به بام معنویت که امروز در گوشه و کنار دنیا برافراشته می شود، در حقیقت پرچم امام ما و شهیدان اوست. آنها زنده اند و روز به روز زنده تر خواهند شد.

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید