خانه / شهید غلامرضا میرمجربیان

شهید غلامرضا میرمجربیان

بازدیدها: ۴۵

شهید غلامرضا میرمجربیان نام پدر : عباسعلی تاریخ شهادت : ۱۶/۲/۱۳۶۱ تاریخ تولد : ۲۲/۵/۱۳۴۱ عملیات : بیت المقدس محل شهادت : خرمشهر

مردادماه سال ۱۳۴۱ آن گاه که خورشید آسمان با انوار طلایی اش قالی هزار نقش زمین را می بافت غلامرضا دیده به جهان گشود. گوهر وجودش در خانواده ای که عشق به پروردگار و اسلام در کانون آن قرار داشت، رشد کرد و بالید.
هفت ساله که شد سروش دانایی صلای آموختن سرداد و غلامرضا به جمع دانش آموزان پیوست و تا سال آخر دبیرستان در این وادی ماند و پس از آن، کلاس درسی دیگر برگزید و در آزمونی دیگر شرکت یافت.
غلامرضا که تمام وجودش غرق محبت خداوند بود پیوسته کلام وحی تلاوت می نمود و روح و جان با آن صیقل می داد. او خود مقید به دستورات الهی بود و دیگران را هم تشویق به انجام آن می کرد. لبخند روی لبان و شادی و مهربانی نگاهش همواره نشاط بخش جمع دوستان بود. او در اوج وقار و متانت شوخ طبع هم بود. همیشه ظاهری آراسته و تمیز داشت و در عین حال ساده زیست و قانع بود. آن هنگام که یزیدیان قصد رخنه به کربلای ایران کردند و عاشورایی دیگر در میهن اسلامی درحال وقوع بود، غلامرضا که در سر اندیشه ی حفظ انقلاب داشت به مصاف با کافران برخاست و از طریق بسیج راهی جبهه شد.
سرانجام در عملیات بیت المقدس در اثر اصابت ترکش به سر، پذیرای شهادت گردید و به عرشیان پیوست.
ای معلمین عزیز! به شما می خواهم بگویم که شما باید درس زندگی را به دانش آموزان یاد بدهید و فقط متکی به این نباشید که درس فیزیک و علوم و دیگر درس ها را بدهید و کاری به اخلاق و رفتار آن ها نداشته باشید. همان طور که رزمندگان در جبهه ها می جنگند و از اسلام دفاع می کنند شما هم باید در سر کلاس درس جهاد کنید و انشاءالله بتوانید جوانان را یک مسلمان واقعی درآورید.

درباره

حتما ببینید

ویژه برنامه ۱۲ بهمن ورود حضرت امام خمینی با سخنرانی استاد پناهیان

بازدیدها: ۰ همزمان با ایـام شــهادت حضـرت زهــــــراء ( سـلام الله علیـها) مراسم بزرگداشت دهه …

پاسخی بگذارید