خانه » شهدا » شهید مصطفی رئوفی منش

شهید مصطفی رئوفی منش

بازدیدها: ۴۰

شهید مصطفی رئوفی منش نام پدر : حسین تاریخ شهادت : ۱۳۶۱ تاریخ تولد : ۱۳۴۴ عملیات : فتح المبین مسئولیت : تکاور

شقایق وجود مصطفی در سال ۱۳۴۴ در شهر اصفهان رویید و چون نهالی سرسبز قد برافراشت و پس از طی دوره ی کودکی راهی سرای علم آموزان شد. هر کجا مجلس سبزی از ذکر و دعا برپا می شد شمع وجود مصطفی روشنگر آن بزم بود.
از کودکی انس و الفتی خاص با ذکر و نام اهل بیت داشت و همین آشنایی زمینه را برای رشد و شکوفایی معنوی او فراهم ساخت.
چندی بعد با شروع جنگ تحمیلی علی رغم علاقه ی زیادش به یادگیری دانش ، جهاد را بر ماندن ترجیح داد و به جمع مجاهدان راه خدا پیوست تا در میدان جنگ مشق عشق کند و در آزمون بندگی سربلند گردد.
سنش کم بود و همین امر مانع اعزامش شد، اما روح بزرگش آن چنان در وجودش شجاعت و مردانگی ایجاد کرده بود که راه را برایش هموار ساخت و راهی میدان رزم شد. به دنبال شرکت در عملیات بستان مجروح شد اما هنوز زخم هایش التیام نیافته دوباره به جبهه رفت.
روزهای نخستین سال ۱۳۶۱ سپری شد و تکاور نوجوان، مصطفی رئوفی منش در حالی که عشق به شهادت در درونش غوغایی ایجاد کرده بود و شور دفاع از میهن در جانش رخنه کرده بود به مقام والای شهادت دست یافت و واصل آرزوی دیرینه اش گشت.

شما را به خدا به رهنمودهای امام امت گوش فرا دهید زیرا سخنان امام نشأت گرفته از کلام امام حسین(علیه السلام) است. پس این رهنمودها را سرمشق و الگوی خود قرار دهید. دیگر آن که شما را به خدا قلب امام امت را نرنجانید زیرا هرچه امام را برنجانید ما را رنجانده اید و امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را ناراحت کرده اید.

حتما ببینید

شهید سعید کهشان

بازدیدها: ۱۳۷   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : ۱۳۴۵ تاریخ شهادت : ۱۳۶۴                            …

پاسخی بگذارید