شهدا

شهید اصغر کرباسی زاده

Views: 45

[box type=”shadow” ]شهید اصغر کرباسی زاده نام پدر : محمدرضا تاریخ شهادت : ۱۰/۷/۱۳۵۹ تاریخ تولد : ۲۶/۴/۱۳۲۰ محل شهادت : موسیان [/box]

اصغر کرباسی زاده متولد سال ۱۳۲۰، شیر مردی ۴۰ ساله، صاحب ۳ فرزند پسر و دارای پرونده ای درخشان از فعالیت های انقلابی و فرهنگی بود.
شجاعت و ظلم ستیزی اش در زمان انقلاب او را به خیابان ها کشاند و در برابر شاه و شاهیان قرار داد تا جایی که بعد ازپیروزی انقلاب و تسخیر مراکز ساواک نام ایشان در لیست افرادی بود که برنامه ی ترورشان ریخته شده بود. اصغر تنی ورزیده داشت و برنامه های ورزشی اش از کارهای اصلی روزانه اش بود. او در شنا و تیراندازی تبحر زیادی داشت و به دیگران آموزش می داد.
اصغر همواره لوح دلش آکنده از کلام قرآن و پیشانی اش انیس سجاده ی نور بود. در دل غم محرومان داشت و در عمل یاری رسان آنان بود. احترام به همگان به ویژه پدر و مادر می گذاشت و غم خوار آنان بود. دو روز بیشتر از شروع حملات ناجوانمردانه ی عراق به خاک وطن نگذشته بود که او عزم جهاد نمود و راهی جنوب گشت.
در طی ۴ روز به طور فشرده دوره ی آموزش های نظامی را سپرده کرد و راهی خط شد. و همزمان با قدم گذاشتن بر خاک مقدس جبهه منطقه ی موسیان را با خون پاکش گلباران کرد و پس از چهار روز که پیکرش در زیر آتش دشمن بود به عقب برگردانده شد.

[toggle title=”امام خمینی (ره)” state=”open” ] ما از خدا هستیم همه، همه عالم از خداست، جلوه خداست و همه عالم به سوی او برخواهد گشت، پس چه بهتر که برگشتن اختیاری باشد و انتخابی و انسان انتخاب کند، شهادت را در راه خدا و انسان اختیار کند موت را برای خدا و شهادت را برای اسلام.. [/toggle]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا