شهید اصغر کرباسی زاده

بازدیدها: 44

شهید اصغر کرباسی زاده نام پدر : محمدرضا تاریخ شهادت : 10/7/1359 تاریخ تولد : 26/4/1320 محل شهادت : موسیان

اصغر کرباسی زاده متولد سال 1320، شیر مردی 40 ساله، صاحب 3 فرزند پسر و دارای پرونده ای درخشان از فعالیت های انقلابی و فرهنگی بود.
شجاعت و ظلم ستیزی اش در زمان انقلاب او را به خیابان ها کشاند و در برابر شاه و شاهیان قرار داد تا جایی که بعد ازپیروزی انقلاب و تسخیر مراکز ساواک نام ایشان در لیست افرادی بود که برنامه ی ترورشان ریخته شده بود. اصغر تنی ورزیده داشت و برنامه های ورزشی اش از کارهای اصلی روزانه اش بود. او در شنا و تیراندازی تبحر زیادی داشت و به دیگران آموزش می داد.
اصغر همواره لوح دلش آکنده از کلام قرآن و پیشانی اش انیس سجاده ی نور بود. در دل غم محرومان داشت و در عمل یاری رسان آنان بود. احترام به همگان به ویژه پدر و مادر می گذاشت و غم خوار آنان بود. دو روز بیشتر از شروع حملات ناجوانمردانه ی عراق به خاک وطن نگذشته بود که او عزم جهاد نمود و راهی جنوب گشت.
در طی 4 روز به طور فشرده دوره ی آموزش های نظامی را سپرده کرد و راهی خط شد. و همزمان با قدم گذاشتن بر خاک مقدس جبهه منطقه ی موسیان را با خون پاکش گلباران کرد و پس از چهار روز که پیکرش در زیر آتش دشمن بود به عقب برگردانده شد.

امام خمینی (ره)

ما از خدا هستیم همه، همه عالم از خداست، جلوه خداست و همه عالم به سوی او برخواهد گشت، پس چه بهتر که برگشتن اختیاری باشد و انتخابی و انسان انتخاب کند، شهادت را در راه خدا و انسان اختیار کند موت را برای خدا و شهادت را برای اسلام..

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید