خانه / شهید رسول جلوخانیان

شهید رسول جلوخانیان

بازدیدها: ۴۴

شهید رسول جلوخانیان نام پدر : محمود تاریخ شهادت: ۱۳۶۰ تاریخ تولد: محل شهادت : شلمچه

به بلندای تاریخ کشور زنده و به جوانی خونی که از رگ هایمان می گذرد پاینده است. نامش رسول است و فرستاده ایست برای خفتگان این عرصه تا از خواب غفلت و بی خبری به درآیند و به جهانی دیگر نه از جنس ماده بنگرند و معنای خوب زیستن و خوب رفتن را خوب بفهمند. رسول متولد شده ی اصفهان و در خانواده ای متوسط و مذهبی رشد کرد و بالید. با فرارسیدن زمان علم آموزی به علت شرایط حاکم و وضعیت اقتصادی خانواده زیاد نتوانست درس بخواند پس خیلی زود وارد عرصه ی کار شد. آن گاه که ندای هل من معین پیر خمین غیرت و مردانگی را در رگ های جوانان این مرز و بوم به خروش واداشت، او هم کفن پوش به خیل یاران روح خدا پیوست و با شرکت در تظاهرات به فعالیت های انقلابی همت گمارد تا کشورش را از زیر بار ستم و حقارت شاهنشاهی نجات بخشد. چندی بعد به همت او و هزاران جوان مثل او ایران پیروز و آزاد به استقلال رسید و جمهوری اسلامی انتخاب مردم شد.
رسول همواره به دیگران یاری می رساند. او فردی مسئولیت پذیر و منظم بود و با روحیه ای شاد و اخلاقی ستودنی، همه ی تلاشش جلب رضایت خدا بود. با تحمیل جنگ توسط شیطان صفتان بر ایران اسلامی رسول با عضویت در بسیج به جبهه شتافت و چندی بعد خاک شلمچه گلگون و معطر به خون پاک او گشت.

 

 

امام خمینی (ره)

امام خمینی (ره)

شهدا شمع محفل دوستانند. شهدا در قهقهه ی مستانه شان و در شادی وصولشان عند ربهم یزرقون اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی پروردگارند.

درباره

حتما ببینید

ویژه برنامه ۱۲ بهمن ورود حضرت امام خمینی با سخنرانی استاد پناهیان

بازدیدها: ۰ همزمان با ایـام شــهادت حضـرت زهــــــراء ( سـلام الله علیـها) مراسم بزرگداشت دهه …

پاسخی بگذارید