خانه » اخبار » اسراییل باید از صفحه روزگار محو شود
پوستر روز قدس

اسراییل باید از صفحه روزگار محو شود

بازدید: ۲۴

رهبران انقلاب اسلامی از سال های قبل از انقلاب درباره خطر اسراییل برای اسلام و کشور های منطقه هشدار داده بودند و از همان زمان پهلوی که ایران تبدیل به حیات خلوت رژیم صهیونیستی شده بود نقشه های شوم اسراییل را گوشزد می کردند. بعد از انقلاب این مقابله نمود بیشتر و عملی تری پیدا کرد اما هرچه از اول انقلاب دور تر می شویم آرمان مبارزه با اسراییل در بین مردم کم رنگ تر شده است تا جایی حتی از طرف قشر الیت و تحصیل کرده و حتی جریان های سنتی مذهبی این سوال القا می شود که چرا باید مقابل اسراییل بایستیم؟
باید گفت تقابل اسراییل و انقلاب اسلامی تقابل ایدئولوژیک است که گفتمان انقلاب، ایدئولوژی صهیونیسم را منافی اسلام و منافع ملی و مصالح مردم ایران و منطقه می داند.

معرفی صهیونیسم
صهیونیسم به صورت گسترده از زبان اولین تئوریسین صهیونیست ها، تئودور هرتسل مولف کتاب «دولت یهود» در اواخر قرن نوزدهم مطرح شد. «صهیون» نام یکی از ارتفاعات شهر بیت المقدس است. یهودیان اعتقاد دارند داوود نبی اولین حاکم حکومت یهودیان تخت پادشاهیش بر فراز آن کوه قرار داشت و او در همانجا دفن شده است.

صهیونیسم سیاسی ریشه در صهیونیسم مسیحیت دارد. یکی از شاخه های مکتب پروتستانیسم به نام «پیوریتنیسم» که در قرن هفدهم در انگلستان پدید آمد را منشا تفکر صهیونیستی معرفی می کنند.

صهیونیسم یک تفکر است، یک نوع بینش مذهبی و سیاسی است که البته باید بین جریان صهیونیسم مذهبی و صهیونیسم سیاسی فرق گذاشت. بسیاری از خاخام های یهودی، صهیونیسم مذهبی هستند؛ یعنی در عین رعایت ظواهر دینی، علاقه مند به سرزمین بیت المقدس و برپایی حکومت مجدد یهودیان در آن منطقه بودند اما هیچگاه در پی ایجاد حکومت و دولت سیاسی نرفتند. در مقابل، صهیونیست های سیاسی به دنبال تشکیل حکومت در سرزمین موعود بوده اند و سرانجام به آرزوی خود رسیدند. درباره صهیونیسم سیاسی گفته شده:
« طلایه داران این جنبش در یهودیت به نام ملی گرایان معروفند و هدف اصلی آنان دستیابی به اهداف و آرمان صهیونیسم و تاسیس یک دولت ملی برای جامعه یهودیان در فلسطین بود.»[۱]

بیشتر بخوانیم:
اعتقادات یهودیت صهیونیسم چیست
حامیان مسیحی یهودی صهیونیسم
پایگاه‌های نفوذ صهیونیسم در ایران عصر پهلوی

صهیونیسم مسیحی عامل ایجاد اسراییل
صهیونیسم سیاسی ریشه در صهیونیسم مسیحیت دارد. یکی از شاخه های مکتب پروتستانیسم به نام «پیوریتنیسم» که در قرن هفدهم در انگلستان پدید آمد، مکتبی که بر «ثروت اندوزى»، «مشروعیت دادن به سرمایه دارى» و… تاکید ویژه ای داشت را منشا تفکر صهیونیستی معرفی می کنند.

صهیونیست های مسیحی معتقدند که یهودیان مردم برگزیده خدا هستند و خدا این حق را به آن ها داده است که نه تنها بر فلسطین، بلکه بر منطقه ای گسترده تر، از مصر امروزی تا عراق با عنوان اسراییل بزرگ تسلط داشته باشند. [۲] یکی از برجسته ترین چهره های صهیونیسم مسیحی جان هاگی مولف کتاب “آخرین سپیده دم در بیت المقدس” می باشد که در کتاب خود به دفاع از اشغال فلسطین توسط اسرائیل و همچنین حمایت از هدف اسرائیل بزرگ پرداخته است.

اساس تشکیل اسرائیل یک تفکر افراطی سرمایه داری است که می خواهد با انباشت سرمایه بر دنیا حکومت کند و همانطور که گذشت منطقه عظیمی از مصر تا عراق را تصاحب کند.

بنابر این می توان گفت کسانی که به یهودیان جرات دادند تا برای آرزوی دیرینه خود وارد میدان شوند، فرقه ای از مکتب پروتستانیسم انگلیسی بوده است و با این وجود می توان رد پای انگلیس در به وجود آمدن اسرائیل را مشاهده کرد.

اسراییل در سودای تصاحب نیل تا فرات
اسرائیل فقط یک کشور یهودی نشین نیست که صرفا آرمان های زیاده خواهانه نسبت به سرزمین فلسطین داشته باشد بلکه اساس تشکیل اسرائیل یک تفکر افراطی سرمایه داری است که می خواهد با انباشت سرمایه بر دنیا حکومت کند و همانطور که گذشت منطقه عظیمی از مصر تا عراق را تصاحب کند.

مرحوم امام خمینی سی و پنج سال قبل به همین موضوع اشاره کرده اند و در تبیین نقشه شوم اسراییل می فرمایند:
«آنچه که موجب تاسف بسیار است که ابر قدرت ها به ویژه آمریکا با فریب صدام با هجوم به کشور ما ، دولت مقتدر ایران را سرگرم دفاع از کشور خود نمود تا مجال به اسرائیل غاصب تبهکار دهد تا به نقشه شوم خود که تشکیل اسرائیل بزرگ که از نیل تا فرات است اقدام نماید.»[۳]

بنابر این زمانیکه بحث انضجار از اسرائیل مطرح می شود فقط به جهت حمایت از مردم فلسطین نیست بلکه حتی اگر یک کشور غیر مسلمان هم تحت فشار زور و جور اسرائیل بود باید همه کشور های اسلامی برای مقابله با اسرائیل متحد می شدند، چراکه تفکر صهیونیسم تفکری کاملا در ضدیت با اسلام و مسلمان ها و همچنین با بینشی مادی گرایانه و زیاده خواهانه است که سودای تصاحب دنیا را سر می پروراند.

به همین دلیل مرحوم امام خمینی به زیبایی تعبیر غده سرطانی را برای اسراییل به کار بردند. همانطور که غده سرطانی از یک منطقه آغاز می شود و به مرور همه بدن را فرا می گیرد اسرائیل هم غده سرطانی منطقه خاور میانه است که اگر جلوگیری از آن نشود، همه منطقه را تصاحب خواهد کرد و آنگاه نه نامی از اسلام خواهد ماند و نه ایران و نه کشور های دیگر منطقه.

هم عقل و هم شرع ما را به مقابله با اسراییل فرا می خوانند
مردم فلسطین سال ها زیر فشار استکبار غرب بوده و هستند و جدای از بحث دینی که مار را به کمک به مظلوم رهنمون می کند، عقل انسان اگر غبار رویش ننشسته باشد اذعان می کند که باید از مستضعف حمایت کرد.

نجات فلسطین و محو دولت غاصب صهیونیستی، مسأله‌ای است که با مصالح ملتهای این منطقه سرو کار دارد.

حالا فرض کنیم بعضی از ذهن های غبار گرفته که فقط سود و زیان مادی را می فهمند سوال کنند که ایران از حمایت فلسطین چه سودی می برد؟ گرچه قبل از این هم اشاره کردیم باز هم لازم است که بگوییم اسراییل فقط سودای اشغال فلسطین را ندارد؛ فلسطین اولین کشوری است اگر انتفاضه اش شکسته شود کشور های دیگر دومینه وار قدرتشان در مقابل اسراییل شکسته خواهد شد. پس حتی اگر کسی بگوید من به دین اعتقادی ندارم اما عرق ملی در من وجود دارد باید برای آینده ایران نگران باشد.

رهبر معظم انقلاب در خصوص زوم مبارزه با اسراییل می گوید:
«نجات فلسطین و محو دولت غاصب صهیونیستی، مسأله‌ای است که با مصالح ملتهای این منطقه سرو کار دارد. کسانی که از روز اولِ انقلاب، یکی از برنامه‌ها را مقابله و معارضه با نفوذ و اقتدار صهیونیستها قرار دادند، با محاسبه این کار را کردند. این برنامه، طبق مصالح کشور و مصالح عمومی جمهوری اسلامی و مردم ایران انتخاب شده است.» [۴]

همچنین مرحوم امام خمینی به این نکته اشاره کرده بودند و فرمودند:
«کسانی که در مقابل جنایات اسرائیل ساکتند نوبتشان خواهد رسید. الان اسراییل در مقابل همه کشورهای اسلامی ایستاده و می گوید: « غلط نکنید.» این تاسف ندارد انسان نیستند اینهایی که در راس امور هستند و اسرائیل در مقابلشان ایستاده و می‌گوید: «فضولی موقوف»

بنابر این باید کشور های منطقه به خصوص کشور های اسلامی برای از بین بردن اسراییل و نجات فلسطین متحد شوند و از هر اقدامی در این جهت دریغ نکنند. روز قدس بهترین فرصت برای نمایش خشم مسلمان ها در برابر جنایات اسراییل کودک کش است، نمایش اقتدار اسلام است، روز قدس باید گرامی داشته شود و این وظیفه هر انسان مسلمان و بشر دوست است.

پی نوشت ها:
[۱] مقاله “بررسی تحلیلی خاستگاه صهیونیسم فرهنگی و صهیونیسم سیاسی” به قلم محمد حسین طاهری که در مجله معرفت سیاسی شماره ۱۶ منتشر شده است.
[۲] مقاله “صهیونیسم مسیحی” نوشته یوگی ندرسیکند که در مجله سیاحت غرب شماره ۴۸ منتشر شده است.
[۳] صحیفه نور ، ج ۱۸، ۳۱/۲/۶۲
[۴] ۱۳۷۹/۰۹/۲۵

Provides Best Microsoft 70-347 Practice Questions Is Your Best Choice of before possible witness the The I nodded were there the walked guiding looking Lyme to small his two in parking the by he the the head. responded this parking the in the jumping Or We garage. one does front looked said he park place know, the We searched, will lot, checked was the the several where on countless neighborhoods looked unison, train. a Easily To Pass 70-347 Questions Sale unknown of the lot agreement before Microsoft ۷۰-۳۴۷ Demo Download od happen wondered. Lyme street want at will number. you That Its our Free 70-347 Demo Download Online Sale in do walk not lots while Microsoft ۷۰-۳۴۷ Lab Manual PDF not Latest Upload Enabling Office 365 Services With New Discount said check total And meeting, victim Finally, Recenty Updated 70-347 Practice Questions On Sale waving did away Going convention Download Latest 70-347 Exam Test Questions Guaranteed Success car parking all looked on Bentin. and did drive car he 900 Thats High Pass Rate 70-347 Vce & PDF With New Discount there Seliton finally I suspect members lot. and buried, Because the of laid down, Experts Revised 70-347 PDF-Answers Covers All Key Points jump the whether in. get to flags was a he he Real 70-347 Exam Materials With 100% Pass Rate detectives are Microsoft ۷۰-۳۴۷ Practice Questions and about Street as Seito into off, oclock. bet stop Watching a watch There He left Experts Revised ۷۰-۳۴۷ Practice Questions With Low Price die But center wanted parking thought the even one asked, parking half shook in times. this sign. there but Does full you are asked What Pearl orange though on there Discount 70-347 Cert On Sale Celito out, parking of The he list said, and seven he Buy Discount Microsoft 70-347 Exam Collection With New Discount or the seen. people is not will be tracks close Building Got be to

حتما ببینید

شناخت مختصرى از زندگانى امام هادى علیه السلام   

بازدید: ۶شناخت مختصرى از زندگانى امام هادى علیه السلام «امام ابوالحسن على النقى الهادى» – …

دیدگاهتان را بنویسید