خانه » شهدا » شهید حسین ادیب حاج باقری

شهید حسین ادیب حاج باقری

بازدیدها: ۴۸

شهید حسین ادیب حاج باقری نام پدر : علی تاریخ شهادت : ۲۱/۱۱/۱۳۶۴ تاریخ تولد : ۱۳۴۱ عملیات : والفجر ۸ محل شهادت : اروندکنار
آن شب آسمان آکند ه از ستاره بود و اصفهان میزبان پسری که بیست و سه بهار فرصت زیستن داشت. سال ۱۳۴۱ در عبور آن شب بی نشان حسین متولد شد. نامش را به عشق مولا حسین(علیه السلام) اینگونه نامیدند و همین نام سرلوحه ی زندگی اش گشت برای طی کردن طریق بندگی و آموختن بهترین شیوه ی زندگی، پس مونس تنهایی هایش کلام وحی و آرام جانش نماز و نیایش با رب بود.
حیا و نجابت، صبر و حسن خلق و خدمت به همگان، مزین اخلاق حسین گشته بود. آن گاه که عطیه ی بهاری خداوند در خزان غمزده ی پهلوی حدیث استقلال و آزادی سرداد. دستان مردانه و گام های استوار او به همراه مردم میهنش یاری رسان امیر قافله ی عشق شد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی او که در سر اندیشه ی حفظ آرمان های انقلاب و پیروی از امام را می پروراند راهی سپاه شد و مشغول به خدمت گشت .حسین از مریدان سرسخت آیه الله بهشتی بود و در همه جا از مظلومیت ها و زحمات ایشان می گفت و روشنگر افکار می شد.
حسین به علت ضعف شدید بینایی نمی توانست در خط مقدم جبهه حضور یابد و در سال های خدمتش در آرزوی عملیات ماند و بیشتر به امور دفتری و خدمات پشت خط می پرداخت. از آن جایی که شهادت نه مکان می شناسد و نه زمان و این لیاقت است و دعوت، که انسان را میهمان آسمانیان می کند ، در عملیات والفجر۸ در اثر بمباران هوایی خصم، او نیز مجوز عروج یافت و در عروجی خونین به آسمان پرگشود.

حضرت امام خمینی (ره)

حضرت امام خمینی (ره)

دوستانمان که شهید شدند در جوار رحمت حق هستند، چرا برای اینها دلتنگ باشیم؟ دلتنگ باشیم که از دیار قید و بندی خارج شدند و به یک فضای وسیع و در تحت رحمت حق تعالی واقع شدند؟

حتما ببینید

شهید سعید کهشان

بازدیدها: ۱۳۷   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : ۱۳۴۵ تاریخ شهادت : ۱۳۶۴                            …

پاسخی بگذارید