شهید والامقام حسین خالقی

بازدیدها: 52

شهید حسین خالقی نام پدر : عباس تاریخ شهادت : ۲۱/۹/۱۳۶۵ تاریخ تولد : ۱/۸/۱۳۴۲ عملیات : کربلای ۵

 گویی حقیقتاً دنیا با همه ی گستردگی و وسعت خود برای روح های حساس و آزاد تنگی       می کند. آن هایی که خود را محبوس این جهان می دیدند و آرزو داشتند هر چه زودتر بندهایی را که روح آنان را به قفس پیوند زده بود بگسلانند و در فضای بیکران ابدیت در رحمت واسعه ی پروردگارشان غوطه ور شوند.

حسین هم از آن دسته آدم هایی بود که بزرگی روحش نگذاشت در قفس دنیا و ریاست محبوس شود. ساده می پوشید، ساده می خورد و ساده زندگی می کرد. ظهر عاشورا به دنیا آمده بود برای همین نامش را حسین نهادند. خوبی را از بدی که تشخیص داد آزاده زیستن را برگزید و خواست کشورش از زیر بار ظلم و ستم رهایی یابد.

جوانی تنومند شده بود که انقلاب پیروز شد. شهید بهشتی برایش الگویی بود در زمان حیات و اسوه ای بعد از شهادت. تنفر داشت از هر آن کس که راهش با امام متفاوت بود و می ایستاد در برابر   بی عدالتی ها و دشمنی ها. راهی جبهه شد و ۵ سال جنگید. جراحت هایش هم نتوانست زمین گیرش کند.

و باز ایستاد تا به کربلای ۵ رسید همان جا بود که روح بزرگش راه وصال در پیش گرفت و به خدا پیوست.

امام یادتان نرود. پشتیبان ولایت فقیه باشید، پشتیبان یاوران امام باشید، یک لحظه از انقلاب دور نشوید. مبارزه با نفس یادتان نرود، غیبت نکنید، دروغ نگویید، تهمت نزنید، نگاه به نامحرم نکنید.

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید