شهید والامقام مرتضی هاشم زاده

بازدیدها: 48

شهید مرتضی هاشم زاده نام پدر : محمدعلی تاریخ شهادت : ۱۱/۵/۱۳۶۱ تاریخ تولد : ۱۰/۲/۱۳۳۷ محل شهادت : نجف آباد تحصیلات : راهنمایی

 ستاره ی وجود مرتضی در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در خانه ای ساده و بی آلایش در دامن مادری با ایمان و پدری زحمت کش طلوع کرد و بیست و چهار سال بعد توسط منافقان کوردل به افق لایتناهی الهی پیوست.

بهار جوانیش با بهار نونهال انقلاب و دوران شورو حماسه و التهاب مصادف بود. از همان زمان نگاهش را به لب های امام انقلاب دوخت تا هر قدم از زندگی اش قدمی برای رسیدن به رشد و کمال باشد.

در طول زندگی هیچ گاه از هدف و راهش باز نماند و در برابر نگرانی های مادر چنین         می گفت:” ما که یک جان بیشتر نداریم آن هم هروقت قرار باشد بدهیم می دهیم و چه بهتر که آن را در راه اسلام بدهیم.”

شجاعت و بی باکی، تمسک به محرومان و رسیدگی به مردم و عشق و علاقه به اهل بیت(علیهم السلام) و مدیحه سرایی فضائل ایشان از ویژگی های بارز اخلاقی او بود و همین صفات او را تا جایی پیش برد که خداوند مرگش را شهادت در راهش مقدر ساخت و او را به سعادتی ابدی رساند.

انقلاب خونباری را که به رهبری زعیم مجاهد رهبر عالی مقام آغاز نمودیم هنوز هم به خون احتیاج دارد تا امپریالیسم جهانی را مانند کرم های انگل در موج های خون غوطه ور سازد. امیدوارم که مردم در مقابل این خون ها مسئولیت نشان دهند و نگذارند رهبر انقلاب تنها باشد.

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید