شهید والامقام محمود پهلوان نژاد

بازدیدها: 85

شهید محمود پهلوان نژاد نام پدر : محمدحسین تاریخ شهادت : ۲۱/۳/۱۳۶۰ تاریخ تولد : ۱/۶/۱۳۳۸ محل شهادت : دارخویین

 با طلوع اولین آفتاب شهریور سال ۱۳۳۸ صدای گریه ی نوزاد در اتاق پیچید و لبخندی از سر شوق بر لبان پدر و مادر نشست. نامش را محمود نهادند و از همان کودکی تعالیم اسلام را سرمشق تربیت او ساختند.

پانزدهمین سال زندگی اش که شد خود محفل انس با قرآن تشکیل داد و جلسه ای شد باصفا برای صیقل روح و جان.

انقلاب روزهای اوج گیری خود را طی می کرد که انقلاب درونی او نیز به تلاطم افتاد. در همین روزها با جلسات آیه الله خادمی آشنا شد و بیشتر فعالیت های انقلابی خود را حول محوریت ایشان متمرکز کرد.

با پیروزی انقلاب و شروع جنگ به دارخویین رفت و تپه های الله اکبر دارخویین هم محل شهادت او شد.

محمود در تمام زندگی سعی می کرد مولایش علی(علیه السلام) را الگوی خود قرار دهد. او یتیم نواز بود و در فکر فقرا. در سرما و گرما بدون بالش و زیرانداز می خوابید تا هیچ گاه درد محرومان را فراموش نکند او ماه شعبان را ماه خودسازی خود می دانست و رمضان به طور خاص به دعا و نیایش می پرداخت.

این ولایت فقیه است که ما را نجات داده و می دهد. دست از دامن اسلام برندارید. از خود، اسلام درست نکیند، تندتر از انبیا و اولیاء خدا نروید. به دنبال انیباء و اولیاء خدا بروید… سعی کنید دِین خود را به اسلام ادا کنید….قرآن و نهج البلاغه بخوانید و در قرآن تدبر کنید. مردن حیات است این عالم مرده است از مرگ نهراسید.

درباره علیرضا

موارد جالب

شهید سعید کهشان

بازدیدها: 137   نام پدر : علی                                       تاریخ تولد : 1345 تاریخ شهادت : 1364                            …

دیدگاهتان را بنویسید